Fast food jak narkotyki. Im mniej tego jesz, tym lepiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 17:00
Mówi się, że coraz więcej osób stawia na zdrowe jedzenie, a czasy fast foodów już dawno przeminęły. Niestety to tylko część prawdy.
Audio
  • Dietetyczki Ewa Trusewicz i Aleksandra Kwiatkowska ostrzegają przed fastfoodami (Się mówi/Czwórka)
Tłuste mięso, kaloryczne sosy, minimalna ilość warzyw i białe pieczywo - to nie może być przepis na zdrową przekąskę
Tłuste mięso, kaloryczne sosy, minimalna ilość warzyw i białe pieczywo - to nie może być przepis na zdrową przekąskęFoto: Glow Images/East News

Gotowanie pochłania mnóstwo czasu, dlatego często wybieramy obiad na mieście. Na szczęście coraz częściej można zjeść zdrowo, smacznie i niedrogo, ale i fast foody mają się dobrze. Restauracje z niezdrową żywnością starają się zmienić swój wizerunek, do ich menu trafiają też dania wegetariańskie, albo o niskiej zawartości tłuszczów.

Ewa Trusewicz, dietetyk z dietaifitness.pl i Aleksandra Kwiatkowska, dietetyk z poradiety.pl zwracają uwagę, że świadomość konsumentów rośnie. Coraz rzadziej wybieramy białe pszenne bułki, rezygnujemy z kotletów z mielonego mięsa, a do grona fast foodów dołączają bary sałatkowe, w których zdrowe, świeże jedzenie dostajemy w 3 minuty.

Popularne sieciowe hamburgery mają jednak swoich fanów. Drogę do ich serca "wydeptały" dzięki zawartości syropu glukozowo-fruktozowego, glutaminianu sodu czy barwników. Ta świadomość dziś pozwala popsuć tę "miłość". Czwórkowi goście zdradzają ile razy, w sytuacjach kryzysowych, można odwiedzić bar szybkich przekąsek.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Przygotowała: Anna Hardej

Goście: Ewa Trusewicz (dietetyk dietaifitness.pl), Aleksandra Kwiatkowska (dietetyk poradiety.pl)

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 14.00

pj

Czytaj także

Wiosenny detoks. Oczyść swój organizm po zimie!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 18:14
- Jesteśmy pożywką dla bakterii i pasożytów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, co w nas żyje - mówi Karolina Gruszecka, dietetyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Gaboriaud: we Francji czekaliśmy na ogórki i makowiec od babci

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 13:32
David Gaboriaud od lat jeździ po Europie i poznaje smaki jej przeróżnych zakątków. O kuchni wie wiele, jednak wciąż wspomina tę babciną i ociekające tłuszczem placki po zbójnicku, posypane oscypkiem, które podczas wakacji serwowała mu ciocia.
rozwiń zwiń