Wiosenny detoks. Oczyść swój organizm po zimie!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 18:14
- Jesteśmy pożywką dla bakterii i pasożytów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, co w nas żyje - mówi Karolina Gruszecka, dietetyk.
Audio
  • Oczyszczanie i wzmacnianie organizmu po zimie. Jak to zrobić tłumaczy Karolina Gruszecka (4. Bieg/Czwórka)
Wiosenne oczyszczanie organizmu to podstawa zdrowego trybu życia
Wiosenne oczyszczanie organizmu to podstawa zdrowego trybu życiaFoto: Glow Images/East News

Jak podkreślała Karolina Gruszecka, wielu symptomów chorób nawet nie zauważamy. - Syndrom chronicznego zmęczenia, wzdęcia, biegunki, problemy z zasypianiem - wymieniała. Podkreślała, że znacznej części z nich możemy pozbyć się dzięki właściwemu odżywianiu, oczyszczaniu i wzmacnianiu naszych organizmów. - Pomaga wykluczenie z diety pszenicy, ale także nabiału. Picie mleka prowadzi do gromadzenia śluzu w przewodzie pokarmowym, a to świetne środowisko dla pasożytów - tłumaczyła w rozmowie z Piotrem Galusem.

W programie rozmawialiśmy także o tym, których pokarmów należy jeść jak najwięcej, by wzmocnić się po zimie. Ekspertka mówiła też m.in. o tym, że niepochamowane sięganie po słodycze może być symptomem występowania w naszych organizmach pewnego grzyba...

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Karolina Gruszecka (dietetyk, trener personalny)

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/fbi

Czytaj także

Przejdź na weganizm i zostań… sportowcem!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 18:08
Strąk Man, czyli Adam Sułowski, weganin, który niedawno startował w podwójnym Ironmanie udowadnia, że mięso nie jest nam niezbędne, by żyć na sportowo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Menu neolitu. Sztuka przetrwania bez dietetyków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 14:08
W audycji "Nawiedzeni" wsiedliśmy w spożywczy wehikuł czasu i przenieśliśmy się tysiące lat w przeszłość, by zajrzeć do garnka prehistorycznych ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miód, dżem, cukierki. Biegaczu, jedz słodycze!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:00
Dietetyczka Katarzyna Biłous przekonuje, że sportowiec może sobie pozwolić na więcej słodkości. - Zdrowe odżywianie u biegaczy jest zupełnie czymś innym niż u osób, które siedzą przed telewizorem - mówi.
rozwiń zwiń