Katarzyna Błażejewska-Stuhr: koktajl zrób z kaszą i orzechami

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 17:59
- Pisząc te książki, robiąc te przepisy, starałam się obalić mit, że jak się pije koktajle to dokładamy tam same owoce - mówi gość Czwórki.
Audio
  • Katarzyna Błażejewska-Stuhr opowiada o smacznych i zdrowych koktajlach (Się mówi/Czwórka)
Trzecia część bestsellerowej książki Katarzyny Błażejewskiej to nowe, specjalnie skomponowane tygodniowe kuracje
Trzecia część bestsellerowej książki Katarzyny Błażejewskiej to nowe, specjalnie skomponowane tygodniowe kuracjeFoto: Pixabay/strecosa/dom. publiczna

W książkach Katarzyny Błażejwskiej-Stuhr odnajdziemy przepisy na setki koktajli i dziesiątki zup. Autorka, dietetyczka obala mit, że kolorowe szejki muszą składać się jedynie ze słodkich owoców, choć i te znajdziemy w składzie proponowanych przysmaków.

- Z jedzeniem owoców nie mamy na co dzień problemów, gorzej jest z warzywami - mówi dietetyczka, do której miksera wpada i pietruszka, i jarmuż, i cukinia. - Mam nadzieję, że połączenia warzyw z owocami w proponowanych koktajlach przekonają nas do jedzenia właśnie warzyw.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr na Czwórkowej antenie zdradza tajemnice jarmużu, sekrety roślin zielonolistnych, wyjaśnia także, dlaczego do blendera warto dodać też kasze i orzechy.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał: Michał Piwowarek

Gość: Katarzyna Błażejewska-Stuhr(dietetyk, autorka książek o koktajlach)

Data emisji: 06.06.2016

Godzina emisji: 14.00

pj

Czytaj także

Magnez na zdrowie uzupełnij dietą

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 08:35
Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszej diecie. Warto wiedzieć, jak właściwie zadbać o jego suplementację i w czym nam może pomóc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruba i szczęśliwa. Czy to jest dziś możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 13:20
- Gruby może schudnąć, głupi nie zmądrzeje. Najważniejsze jest to, jacy jesteśmy - przekonuje blogerka Agata Chachurska.
rozwiń zwiń