Łąki Łan w Czwórce na bis. Posłuchaj nagrania koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:27
W programie Makena zaprosiliśmy na wyjątkową retransmisję koncertu zespołu Łąki Łan. Zapraszamy do słuchania nagrania i oglądania zarejestrowanego wydarzenia. 
Koncert Łąki Łan na Scenie Muzycznej Polskiego Radia
Koncert "Łąki Łan" na Scenie Muzycznej Polskiego Radia Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Kwiat Jabłonii GRZEDZINSKI_1200.jpg
Kwiat Jabłoni w "Tarapatach 2"

Łąki Łan to zespół, grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Początki grupy sięgają 1999 roku, gdy jego członkowie uczęszczali jeszcze do szkół średnich. Grupę założyli Piotr "Mega Motyl" Koźbielski i Jarosław "Poń kolny" Jóźwik. Już kilka lat później, w 2009 roku, muzycy wystąpili na pierwszych dużych festiwalach: Wisłostradzie, Coke Live Music i Festiwalu Open'er. W tym samym roku grupa wydała kolejny album - "ŁąkiŁanda". Znalazły się na nim m.in. trzy wielkie hity: "Propaganda", "Big baton" i "Selawi".

Posłuchaj
53:21 _PR4_AAC 2021_04_05-22-02-10.mp3 Koncert zespołu Łąki Łan (Strefa Dread/Czwórka) 
Gooral zuza sosnowska 1200.jpg
Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

W lutym 2010 roku wydawnictwo "ŁąkiŁanda" uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyki" w kategorii: muzyka alternatywna. Przełomem był występ na Przystanku Woodstock w 2010 roku i rok później - w 2011 roku - na tym samym festiwalu, na koncercie zamykającym. Przed ich koncertem zagrało The Prodigy, a sam Jurek Owsiak pół żartem mówił potem ze sceny, że brytyjska supergrupa była zaledwie supportem przed Łąki Łan. W kulminacyjnym momencie tego występu - lider grupy - "Paprodziad" zawieszony na linie kilka metrów nad sceną śpiewał i rozrzucał wśród publiczności sztuczne kwiaty. 

Sprawdź także:

W 2012 roku grupa wydała kolejny album - "Armanda", z utworem "Jammin'" oraz takie utwory, jak: "Łan pała", "Lovelock", "Pleń" i "Łan for me". W grudniu tego samego roku ukazała się reedycja pierwszej płyty "Łąki Łan".

Kolejne lata to dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą, w tym także koncert studyjny w radiowej Czwórce w 2014 i występ w ramach cyklu "Made in Polska" w Łodzi. W tym czasie zespół zwykle rozpoczynał koncerty od przerobionej wersji "Aprokofa", w której najpierw muzycy aplikują dużą dawkę muzyki elektronicznej, a na końcu "Paprodziad" śpiewa cztery wersy swojego tekstu. W 2017 po raz kolejny wystąpili na Woodstocku, tym razem otwierając festiwal. Z repertuarem z kolejnej płyty - "Syntonia" Łąki Łan zdążył już odbyć kilka tras koncertowych. 

***

Na retransmisję sylwestrowego koncertu Łąki Łan zapraszaliśmy do "Strefy Dread" w poniedziałek (05.04) po 22.00. 

pj/kd

Czytaj także

Johny Rockers z krążkiem "Endless". "Miłość i potrzeba wolności"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:00
Światło dzienne ujrzał właśnie nowy krążek grupy Johny Rockers. W albumie "Endless" usłyszymy 13 numerów o miłości i wolności. - Wolność to możliwość podejmowania ryzykownych działań, robienia rzeczy, na które mamy ochotę, zanim zastanowimy się, czy to w ogóle ma sens - mówili muzycy grupy w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubska powracają z krążkiem "BDG Roots Rockers"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 22:01
Zespół Dubska opowiadał w Czwórce o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "BDG Roots Rockers", ale także muzycznej filozofii i planach. - Jesteśmy z ginącego plemienia, ale wciąż istniejemy - mówili Dymitr Czabański i Artur Małecki z grupy Dubska.
rozwiń zwiń