Koncert na żywo w Czwórce - Boleo & Follow The Riddim [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 09:00
Boleo & Follow The Riddim to formacja, która zwyciężyła w konkursie Czwórka Reggae Contest podczas tegorocznego festiwalu reggae w Ostródzie. Muzycy zagrali dla słuchaczy Czwórki koncert na żywo. 
Boleo  Follow The Riddim podczas koncertu w  Czwórce
Boleo & Follow The Riddim podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Boleo to wokalista i autor tekstów w formacji Boleo & Follow The Riddim. Grupa wykonuje autorski repertuar w stylistyce szeroko pojętej muzyki Reggae. Zespół ma na koncie wiele koncertów klubowo-plenerowych. W 2018 roku grupa wystąpiła po raz pierwszy przed publicznością Ostróda Reggae Festival w konkursie młodych talentów Czwórka Reggae Contest, a w 2021 roku zdobyła pierwsze miejsce.

- To nasza druga próba i podejście, próbowaliśmy trzy lata temu, niestety bez rezultatu. Tym razem udało się. Mamy to - mówią na antenie Czwórki członkowie zespołu. - Podczas pierwszej edycji skład się dopiero formował. Właściwie potem doszliśmy do wniosku, że to jeszcze nie był ten czas, żeby wystąpić na ostródzkiej scenie. Byliśmy jeszcze mało zgrani. Po trzech latach ponownie wystartowaliśmy w konkursie. Tym razem odrobiliśmy lekcję, pracowaliśmy ciężko i to chyba przyniosło rezultaty - opowiadał na naszej antenie Boleo bezpośrednio po zwycięstwie

W grudniu 2020 roku zespół wydał pierwszy singiel "Armia Cyborgów" z gościnnym udziałem Damiana SyjonFama, który to singiel zapowiada drugi nadchodzący album grupy Boleo & Follow The Riddim. Premiera nowej płyty odbędzie się latem 2022 roku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

Konkurs Czwórka Reggae Contest od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Przed laty swoje pierwsze kroki stawiali tam tacy popularni artyści jak Tabu czy Junior Stress. Zwycięzca może liczyć na promocję na antenie radiowej Czwórki, nagrodę finansową oraz występ u w radiowej Czwórce i na ORF 2022. 

Posłuchaj
59:59 2021_12_13 22_00_02_PR4_Strefa_Dread.mp3 Koncert Boleo & Follow The Riddim (Strefa Dread/Czwórka) 

Czwórka Polskie Radio dostępna jest w internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Data emisji: 13.12.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

20 lat Dreadsquadu. Czy to czas podsumowań?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 08:25
Marek Bogdański, znany jako Dreadsquad, właśnie świętuje 20-lecie muzycznej działalności. - Wciąż mam konkretną zajawkę na ska, ale interesują mnie różne podgatunki reggae. Po prostu robię i puszczam to, co mi w duszy gra - mówił muzyk w Czwórce. 
rozwiń zwiń