Studia w cieniu klonu - czyli nauka w Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 06:00
"Na północ od Quebecku pływałem statkiem, gdzie oglądałem wieloryby" - tak gość Czwórki, który studiował w Kingston, spędzał wolny czas. A jak wyglądała nauka ?
Audio
  • Piotr Pajda, student SGH o nauce w Kanadzie (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Studia w raju - czyli nauka w Kanadzie
Studia w raju - czyli nauka w KanadzieFoto: Glow Images/East News

Piotr Pajda, student SGH spędził semestr na Queen's University. Niestety - jak przyznał - w kraju klonowego liścia Erasmus nie działa. Za studia musieli zapłacić rodzice, a tanio nie było. - Koszty życia są porównywalne z Anglią - mówił w Czwórce.

To minusy, a plusy? Studenci mają świetny kontakt z wykładowcami. - Przynosili cukierki na Halloween. Ale, co ważniejsze, zawsze byli pomocni. Wymagali też samodzielnej pracy - opowiadał Pajda. Przyznał też, że na uniwersytecie jest znakomicie rozbudowana infrastruktura sportowa i tłumaczył, jak działa umowa bilateralna, w ramach której wyjechał na studia.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Piotr Pajda (student SGH)

Data emisji: 08.04.2015

Godzina emisji: 19.00

pkur/mg

Czytaj także

Studia w Anglii - siła tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:00
Wierność tradycji i konwenansom połączone z nowoczesnymi metodami kształcenia. Uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii starannie dbają o swój sznyt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiowanie w Barcelonie to nie ciągła zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 09:45
Nauka w Hiszpanii wbrew pozorom nie wiąże się z imprezowaniem. - Tam systematyczność stoi na pierwszym miejscu - mówiły w Czwórce studentki, które podjęły ten trud.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szok kulturowy na zagranicznych studiach

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 07:30
Wybierając się na wymianę studencką do Turcji, warto sprawdzić, jakie obyczaje tam panują. We wtorkowy wieczór pomówimy o tym w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą - fakty i mity

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 15:55
Duże pieniądze, konieczność międzynarodowej matury, doskonała znajomość języka - czy to rzeczywiście jest potrzebne, by studiować poza Polską?
rozwiń zwiń