Dania - tanie studia w drogim kraju

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 19:00
Studenci w Danii uczą się autoprezentacji, obrony własnych opinii i praktycznego zastosowania teorii. Możesz do nich dołączyć!
Nauka w Danii jest bezpłatna dla studentów z Unii Europejskiej - nie płacą ani czesnego, ani wpisowego. Wyjątkiem mogą być niektóre kierunki i szkoły prywatne.
Nauka w Danii jest bezpłatna dla studentów z Unii Europejskiej - nie płacą ani czesnego, ani wpisowego. Wyjątkiem mogą być niektóre kierunki i szkoły prywatne.Foto: pixabay.com

Szkolnictwo wyższe w Danii to 200 różnych instytucji, które można podzielić na sektor uniwersytecki i nieuniwersytecki. Naukę w sektorze uniwersyteckim oferuje 5 uniwersytetów i 14 innych wyspecjalizowanych instytucji. Studia są elastyczne, można łączyć kursy według indywidualnych potrzeb.

Magda Zając - stypendystka Erasmusa Plus - opowie, jak tanio studiować w jednym z najdroższych państw Europy, jak nie popełnić ekologicznego faux pas i jak połączyć studia z podróżowaniem.

***

Na audycję "Studenci w świat wzięci" zapraszamy we wtorek (8.06) w godz. 19.00-20.00. Program prowadzi Katarzyna Kornet.

kul/mg

Czytaj także

Zdobyć indeks Harvardu - trudne, ale możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:30
Perfekcyjny angielski, amerykańska matura, do tego ciekawa pasja i działalność społeczna - to wszystko jest potrzebne, żeby dostać się na Harvard czy Stanford.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiuj sztukę pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 11:30
- Do większości muzeów w Paryżu studenci do 26. roku życia mogą wchodzić za darmo. Jako studentka szkoły artystycznej korzystałam z tego bez umiaru - mówi Zosia Lasocka.
rozwiń zwiń