Zdobyć indeks Harvardu - trudne, ale możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:30
Perfekcyjny angielski, amerykańska matura, do tego ciekawa pasja i działalność społeczna - to wszystko jest potrzebne, żeby dostać się na Harvard czy Stanford.
Audio
  • Przyszli studenci uczelni amerykańskich o drodze po indeksy uniwersytetów Harvarda i Stanforda (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Na amerykańskich kampusach panuje wyjątkowa atmosfera, a podczas zajęć studenci zachęcani są do aktywności i samodzielnego myślenia
Na amerykańskich kampusach panuje wyjątkowa atmosfera, a podczas zajęć studenci zachęcani są do aktywności i samodzielnego myśleniaFoto: Glow Images/East News

- Polskie uczelnie przyjmują na podstawie wyników z egzaminów. Na tych amerykańskich liczy się osobowość, pasje, szeroka działalność pozaszkolna - mówi nauczyciel Maciej Dziedzic, który przygotował polskich uczniów do egzaminów na uczelnie w USA.

Beata Petkowa i Maciej Hołubiec, którzy właśnie dostali się na Harvard i Stanford, przekonują, że studiowanie w USA wcale nie jest drogie: - Na pięciu uczelniach, m.in. na Harvardzie, pomoc finansowa jest tak duża, że studiowanie kosztuje mniej niż zajęcia w trybie zaocznym na Uniwersytecie Warszawskim - przekonują.

Wyjaśniają też, jak wygląda amerykańska matura i dlaczego polscy uczniowie są w stanie ją zdać już na początku szkoły średniej.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Maciej Dziedzic (nauczyciel), Beata Petkowa i Maciej Hołubiec (przyszli studenci uczelni amerykańskich)

Data emisji: 28.04.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/jp

Czytaj także

Pociągiem przez Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 17:00
Tym razem sprawdzamy, jak działa kolej w różnych krajach świata. Podróżujemy m.in. przez bezdroża Ameryki Północnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w cieniu klonu - czyli nauka w Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 06:00
"Na północ od Quebecku pływałem statkiem, gdzie oglądałem wieloryby" - tak gość Czwórki, który studiował w Kingston, spędzał wolny czas. A jak wyglądała nauka ?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Global MBA - studia, które spełniają marzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:30
- Dzięki temu programowi mogłem uczyć się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Chinach - mówi Daniel Nicota, absolwent Wydziału Zarządzania UW.
rozwiń zwiń