Wolontariat w Boliwii - wyprawa życia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 12:00
Sześć miesięcy w maleńkiej wiosce na przeciwległej półkuli. Aleksandra Kania wybrała się do Boliwii w ramach programu EVS, czyli wolontariatu europejskiego.
Audio
  • O swojej podróży do Boliwii i pomocy tamtejszej ludności opowiada Aleksandra Kania (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Ameryka Południowa to kontynent kontrastów, wiele społeczności żyje tam w biedzie. Ludzie - jak przyznała Aleksandra Kania - mają jednak swoją dumę i starają się trzymać dystans do świata. Przy bliższym poznaniu okazują się jednak serdeczni i gościnni.
Ameryka Południowa to kontynent kontrastów, wiele społeczności żyje tam w biedzie. Ludzie - jak przyznała Aleksandra Kania - mają jednak swoją dumę i starają się trzymać dystans do świata. Przy bliższym poznaniu okazują się jednak serdeczni i gościnni.Foto: Pixabay.com/Public domain

Stolica Boliwii jest miastem najwyżej położonym w Ameryce Południowej. Na 4 tys. metrów panuje ostry klimat, ale piękna przyroda i niezwykli ludzie rekompensują wszystko. Tam właśnie, wśród indiańskiej społeczności, mieszkała Aleksandra Kania. - To była "edukacja alternatywna", czyli uzupełnienie oferty szkolnej dla dzieci i młodzieży. To takie "łatanie luk" w wiedzy, bo przecież nawet nie wszyscy tamtejsi dorośli mieli okazję nauczyć się czytać i pisać - mówiła wolontariuszka.

W programie opowiadała, jak młodzi ludzie z Europy pomagają dzieciom z lokalnych plemion, m.in. uczą je, jak wyrabiać naturalne leki z dostępnych w pobliżu wiosek ziół. Udowodniliśmy także, jak wiele wolontariusz z Europy może nauczyć się od tamtejszej ludności.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Aleksandra Kania (studentka, wolontariuszka, która pół roku spędziła w Boliwii)

Data emisji: 5.01.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/mg

Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Licealistka w Argentynie: wolontariat i nauka języka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 17:00
Gabriela Szymańska spędziła dwa tygodnie w Argentynie. Uczennica warszawskiego liceum im. Cervantesa w tym hiszpańskojęzycznym kraju podszkoliła język, ale nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indie. "Dwa tygodnie to za mało, żeby poznać ten kraj"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 16:00
- Hałas, śmieci na ulicach i zwierzęta - tak Indie witają turystów - opowiada podróżniczka Małgosia Gawlik. - Wystarczy jednak pobyć tam dłużej, żeby pokochać ludzi i kraj.
rozwiń zwiń