Studia w Grecji. Między nauką, a zabawą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 14:28
- Dzień studenta w Salonikach zaczyna się od wypicia kawy. To punkt obowiązkowy - żartowali w Czwórce Maria Chojnowska i Oskar Nojsesowicz, którzy wybrali się na Erasmusa do Grecji.
Audio
  • Jak dostać się na studia do Grecji i jak wygląda życie tamtejszych żaków? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Grecy są otwarci, stawiają na relacje interpersonalne, służą pomocą kolegom z Polski - podkreślali goście Czwórki.
Grecy są otwarci, stawiają na relacje interpersonalne, służą pomocą kolegom z Polski - podkreślali goście Czwórki.Foto: Glow Images/East News

Jak wymieniali goście Czwórki, różnic w greckim podejściu do studiowania i relacjach profesor - żak w porównaniu z Polską jest sporo. - Studenci i profesorowie czas na kampusie spędzają często razem, rozmawiają. A wykłady zaczynają się później niż w Polsce, bo Grecy wolą się wyspać - mówili. Podkreślali, że o integrację nietrudno, a greccy koledzy zawsze są chętni do pomocy. - Poziom angielskiego w tym kraju jest zaskakujący: w sklepie czy na uczelni - wszyscy lepiej lub gorzej mówią w tym języku - mówili studenci.

W programie goście zdradzali, jak dostać się na wymianę do Grecji, jak pogodzić uczęszczanie na zajęcia z podróżami i jakie możliwości daje studiowanie w ojczyźnie Arystotelesa. Dowiedzieliśmy się także, jak naprawdę wygląda dobra zabawa po grecku i które tematy w tym kraju stanowią absolutne tabu.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Maria Chojnowska (studentka prawa), Oskar Nojsesowicz (student języka angielskiego)

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Czytaj także

Zdobyć indeks Harvardu - trudne, ale możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:30
Perfekcyjny angielski, amerykańska matura, do tego ciekawa pasja i działalność społeczna - to wszystko jest potrzebne, żeby dostać się na Harvard czy Stanford.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiuj sztukę pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 11:30
- Do większości muzeów w Paryżu studenci do 26. roku życia mogą wchodzić za darmo. Jako studentka szkoły artystycznej korzystałam z tego bez umiaru - mówi Zosia Lasocka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kreta. "Studiowałam na wyspie otwartych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 12:40
- Mieszkałam w domku przy plaży, badałam muszle, poznałam fantastycznych ludzi i mam nadzieję, że przyczyniłam się do rozwoju greckiej nauki - opowiada stypendystka Erasmusa, która dwa miesiące spędziła w Instytucie Morskim na Krecie.
rozwiń zwiń