Herbata herbacie nierówna - parz najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 12:23
- Dziś na naszym kanale przeważają testy herbat, tego oczekują nasi subskrybenci. Staramy się je przeplatać bardziej merytorycznymi i konkretnymi odcinkami, które edukują w sprawach związanych z herbatą, ziołami, yerba mate - mówią autorzy vloga czajnikowy.pl.
Audio
  • Rafał Przybylok i Patryk Płóciennik opowiadają o herbatach (Tędy po trendy/Czwórka)
Herbata herbacie nierówna - parz najlepsze
Foto: Ed Gregory/stockpic/CC0

- W niektórych odcinkach mówimy o historii herbaty, kulturze jej parzenia i picia, o jej właściwościach prozdrowotnych - mówią Rafał Przybylok i Patryk Płóciennik. - Testujemy herbaty z popularnych dyskontów, herbaty tanie, najczęściej nie najlepsze - dodają.

Czwórkowi goście polecają kupno droższych herbat, sypanych, ale zaznaczają, że i w grupie tych supermarketowych zdarzają się takie, które są smaczne i przewyższają walorami swoją konkurencję.

Autorów czajnikowy.pl pytamy również o najczęstsze błędy, które popełniamy parząc i pijąc herbatę i o to, jak pić herbatę z cytryną by nie zaszkodziła naszemu zdrowiu. Nasi goście pokusili się też o kilka słów na temat wyższości herbaty nad kawą.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Goście: Rafał Przybylok i Patryk Płóciennik (autorzy bloga i vloga Czajnikowy.pl)

Data emisji: 23.10.2016

Godzina emisji: 9.10

pj/ei

Czytaj także

Magia herbaty. Poznaj jej prawdziwą moc!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 17:28
Jak smakuje dobra herbata? - To jest poezja. Istnieją aromaty, które ciężko nazwać. Picie takiego napoju to prawdziwa przygoda - mówiła Małgorzata Devos, znawczyni herbat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość? "Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:50
24 października obchodzimy Dzień Walki z Otyłością. - Tendencję do tycia możemy dziedziczyć, ale geny to zaledwie 5 proc. zbędnych kilogramów. Reszta to kwestia tego, co robimy, a właściwie, czego nie robimy - tłumaczy dietetyczka Justyna Marszałkowska.
rozwiń zwiń