Życie na kreskę. Rysunki o podłożu "psychicznym"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:30
- Komiks czy rysunek pozwalają wejść w tematy trudne trochę "od tyłu". W moich pracach pokazuję to, co mnie porusza w rzeczywistości i o czym chciałabym porozmawiać z ludźmi - mówi Marta Zabłocka, autorka fanpage'a "Życie na kreskę".
Audio
  • Marta Zabłocka o "Życiu na kreskę" (Tędy po trendy/Czwórka)
Marta Zabłocka nie ma artystycznego wykształcenia. Studiowała psychologię. I przyznaje, że wykształcenie pomaga jej w procesie twórczym. Być może bardziej niż gdyby skończyła kierunek artystyczny
Marta Zabłocka nie ma artystycznego wykształcenia. Studiowała psychologię. I przyznaje, że wykształcenie pomaga jej w procesie twórczym. Być może bardziej niż gdyby skończyła kierunek artystycznyFoto: Pixabay/AxxLC/dom. publiczna

Czytaj także
make life harder 1200.jpg
Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

W komentowaniu świata Marcie Zabłockiej pomagają Emil i Lucek. - To moi chłopcy, dwa koty. Wraz z galerią innych postaci biorą udział w przygodach, które im wymyślam - wyjaśnia rysowniczka.

Najpierw robiła to "do szuflady", potem rysunki zaczęła wrzucać do sieci. - Sukces "Życia nie kreskę" nie jedynie moim dziełem, ale też tych, którzy chcą oglądać moją pracę.

Marta Zabłocka opowiada także, jak absolwenta liceum ekonomicznego stała się artystką, dlaczego panikowała na portalu społecznościowym i tłumaczy, dlaczego na ładne rysunki szkoda życia...

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Marta Zabłocka (fotografka, rysowniczka, autorka fanpage'a "Życie na kreskę")

Data emisji: 22.01.2017

Godzina emisji: 9.16

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaradnik domowy. Soda, ocet i sól rozwiążą wszystkie problemy!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 15:00
- To niby prawda stara jak świat, ale o niej nie pamiętamy. I biegamy do sklepu po pachnący rajskim kwieciem detergent do wszystkiego, gdy rozwiązanie mamy w kuchennej szafce - opowiada Kasia Dyna, autorka "Gospodyny. Zaradnika domowego"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń