Zaradnik domowy. Soda, ocet i sól rozwiążą wszystkie problemy!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 15:00
- To niby prawda stara jak świat, ale o niej nie pamiętamy. I biegamy do sklepu po pachnący rajskim kwieciem detergent do wszystkiego, gdy rozwiązanie mamy w kuchennej szafce - opowiada Kasia Dyna, autorka "Gospodyny. Zaradnika domowego"
Audio
  • Jak wykorzystać resztki, czym umyć zęby, kiedy nie mamy szczoteczki i jak zostać perfekcyjną Zosią-samosią? O tym rozmawiamy z Kasią Dyną, autorką "Gospodyny. Zaradnika domowego" (Dzień Kobiet/Czwórka)
Gospodyna jest pisana z przymrużeniem oka, a autorka chętnie cytuje porady publikowane w gazetach sprzed kilkudziesięciu lat
"Gospodyna" jest pisana z przymrużeniem oka, a autorka chętnie cytuje porady publikowane w gazetach sprzed kilkudziesięciu latFoto: Pixabay/Prawny/dom. publiczna

W książce Dyna prosto, wdzięcznie i pociesznie podpowiada, jak utrzymać w ryzach swoje cztery ściany. - Soda ma własciwości zbliżone do mleczka i usuwa osady. Ma też właściwości spulchniające więc radzi sobie też z zaschniętymi plamami - wyjaśni gość Czwórki. Jeśli jednak chcielibyśmy wyczyścić ubrudzony dywan to powinniśmy sęgnąć po... kiszoną kapustę.

Kasia Dyna Peeling kawowy, pasta cukrowa do depilacji, pomady nawilżające - to wszystko możemy przygotować w domu. A kiedy zabraknie nam balsamu do ciała można wykorzystać oliwę z oliwek

Dlaczego pisanie "Zaradnika" było jak odrabianie pracy domowej, na czym polegają "kryzysowe sztuczki" i jak zadbać o higienę jamy ustnej... patykiem - o tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Kasia Dyna (autorka książki "Gospodyna. Zaradnik Domowy")

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 7.15

kul/jsz

Czytaj także

Dwie deski i sznurek. Historia białego szaleństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 15:20
Pierwszy narciarz pojawił się 4 tysiące lat temu w jaskini w Norwegii na piktogramie. - Postać narysowana na ścianie jeździ na długich deskach, a w ręku trzyma kijek, albo - jak twierdzą historycy tej dyscypliny - topór - opowiada Wojciech Szatkowski, współautor książki "Magia nart".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaraź przyjaciół pasją grania w planszówki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 09:42
Od kilku lat gry planszowe przeżywają swój renesans. Klasyki i nowości planszowe w "Pierwsze słyszę" poleca Kuba Polkowski, znawca gier.
rozwiń zwiń