"Japońska prowincja", czyli życie Polaka na Kyushu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 16:23
- Od dziecka marzyłem o Japonii, byłem zafascynowany tym krajem. Wiedziałem, że jeśli tylko nadarzy się okazja, z pewnością się tu przeniosę - mówił Michał Zurnia.
Audio
  • O życiu na południu Japonii opowiada Michał Zurnia (Tędy po trendy/Czwórka)
Kraj kwitnącej wiśni
Kraj kwitnącej wiśniFoto: Shutterstock.com

Po 14 latach mieszkania w Londynie vloger Michał Zurnia przeprowadził się wraz z rodziną na południe Japonii. Mieszkają na Kyushu, niewielkiej wyspie na południu kraju, choć pierwotnie chcieli zamieszkać w Tokio, Osace albo innym większym mieście. - To ośrodki, do których przyjeżdża mnóstwo Japończyków, m.in. w poszukiwaniu pracy, ale także turystów. Na Kyushu życie toczy się troszeczkę wolniej. Ale tylko troszeczkę, bo w Japonii kult pracy występuje wszędzie - mówił rozmówca Czwórki.

Dlaczego jeszcze wybrał prowincję zamiast dużego miasta i czym różni się życie w Londynie od życia na japońskiej prowincji? Czy Japończycy chętnie występują w filmach Polaka i jak to jest być celebrytą w Kraju Kwitnącej Wiśni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Michał Zurnia (autor kanału "Japońska prowincja by dyrektor sieci")

Data emisji: 21.10.2018

Godzina emisji: 10.08

kd/pj

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:04
Żeglarskie Mistrzostwa YouTuberów to pierwsze w naszym kraju wydarzenie sportowe stworzone z myślą o twórcach polskiego internetu. Zawody mają formę zabawy, ale organizowane są w randze Mistrzostw Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Baniak Baniaka". Jak nauczyciel z budżetówki stał się youtuberem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 10:23
Michał „Baniak” Bańka – od 2013 roku prowadzi kanał filmowy "Baniak Baniaka", który jest poświęcony w 100 proc. grom fabularnym. Po kilku latach działalności zdobył tysiące fanów, dzięki regularnym publikacjom, humorowi i oferowaniu wsparcia dla Mistrzów Gry. 
rozwiń zwiń