Giganci technologii w służbie użytkownikom

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 12:59
W "Tędy po trendy" rozmawiamy z Michałem Pyciem, z Talent Media, o mediach społecznościowych w czasie izolacji, polecamy też youtubowe kanały dla maturzystów. 
Audio
  • Michał Pyć opowiada o nowych funkcjach wprowadzonych przez technologicznych gigantów oraz kanałach You Tube'a przydatnych maturzystom (Tędy po trendy/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Billion Photos

shutterstock komorka smartfon 1200.jpg
Telefon Pogadania. Gaba Kunert o pomocy seniorom

Cichy Facebook

Ten internetowy gigant zdecydował się oddać do naszej dyspozycji tzw. "tryb cichy". - W największym uproszczeniu jest to po prostu możliwość włączenia takie funkcji, dzięki której odłączamy się od Facebooka - wyjaśnia Michał Pyć. - W aplikacji zaznaczam, że przez określoną ilość czasu nie chcemy z niej korzystać. W tym czasie nie będziemy otrzymywać żadnych powiadomień. Jeśli ustawimy sobie timer, a złamiemy się i zerkniemy na fejsa, to musimy poczekać, albo wyłączyć daną funkcję. To świetnie rozwiązanie dla osób, które nie mają silnej woli, są w pewnym stopniu uzależnione od aplikacji, nie umieją się same ograniczyć - dodaje. 

Mogłoby się wydawać, że "tryb cichy" nie jest dobrym rozwiązaniem dla samego serwisu społecznościowego. Czwórkowy ekspert zaznacza jednak, że taka funkcja może być świetną zagrywką wizerunkową firmy.  

YouTube w rozdziałach

Panująca pandemia koronawirusa pozytywnie wpływa na gigantów technologicznych. YouTube też chce nam ułatwić życie. Wprowadza możliwość dodawania rozdziałów do filmów. - To proste rozwiązanie. Sprowadza się do tego, że twórca po uploadowaniu swego materiału może umieścić rozdziały czasowe - wyjaśnia gość Mateusza Kulika. - Twórca filmu może go podzielić na konkretne zagadnienia, aby widz mógł przenieść się do konkretnego fragmentu, który go interesuje - dodaje. 

Michał Pyć ocenia, że to bardzo praktyczna funkcja z perspektywy odbiorców, choć nie wszyscy twórcy będą z niej korzystać. - Ta funkcja wydaje się świetna do zastosowania w materiałach edukacyjnych - dodaje. 

Korzystając z okazji Mateusz Kulik zapytał Michała Pycia o kanały na YouTube, dzięki którym zafundujemy sobie doskonałą maturalną powtórkę. Okazuje się, że z tą platformą powtórzymy matematykę, język polski, angielski, historię, fizykę czy chemię, na bardzo wysokim poziomie. 

Komunikacja przez instagram

Mimo że rynek komunikatorów zdominowany jest przez Messengera i WhatsAppa i ciężko będzie je zastąpić, to instagram wprowadza nowe funkcje dotyczące wysyłania wiadomości prywatnych. - To fajny dodatek, jednak instagram nie jest aplikacją kojarzącą się nam z komunikatorem - ocenia ekspert. 


***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 19.04.2020

Godzina emisji: 9.08

pj

Czytaj także

Praca w domu. Jak wciąż mieć szybki internet?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 09:20
Wielu z nas pracuje zdalnie, korzysta z lekcji online, serfuje po internecie w celu zabicia nudy. Powoduje to zapotrzebowanie na większe przepustowości łączy sieciowych. Jak działać by domowy internet nie zwolnił?
rozwiń zwiń

Czytaj także

NASA zaprasza na wirtualny spacer w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 23:17
Spacer wśród gwiazd i to bez wychodzenia z domu możliwy jest dzięki NASA. Jedna z największych agencji kosmicznych na świecie, na czas epidemii przygotowała dla ciekawych międzygalaktycznych podróży wycieczkę poza orbitę Ziemi.
rozwiń zwiń