Kasia Gandor: o codzienności z perspektywy naukowca

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 12:04
Była modelką, obecnie jest studentką biotechnologii i jak sama mówi - pasjonatką nauki i merytorycznych dyskusji. Od 2017 roku prowadzi na YouTube vloga, na którym dzieli się naukowymi ciekawostkami.
Audio
  • Kasia Gandor - oswaja świat nauki na YouTube (Tędy po Trendy/Czwórka)
Kadr z filmu zamieszczonym na vlogu Kasi Gador
Kadr z filmu zamieszczonym na vlogu Kasi GadorFoto: mat.pras/YouTube

Sama robi research naukowy, opracowuje scenariusze do filmów, nagrywa, montuje i wybiera tematy. Odpowiada na pytania, które nurtują większość z nas. Wszystkie odpowiedzi są podparte naukowymi faktami. Dla nauki rzuciła karierę modelki. 

- Modeling był dla mnie sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki. To nie był mój świat. Moją zajawką od zawsze była biologia. Rzuciłam to i poszłam na studia - opowiadała Kasia Gandor. 

Skąd wziął się pomysł na założenie vloga naukowego? Jaką tematykę porusza na swoim kanale? Dla kogo dedykowane są jej filmy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Katarzyna Gandor – prowadzi kanał na YouTubie, w którym opowiada o ciekawostkach ze świata nauki.

Data emisji: 22.07.2018

Godzina emisji: 10.07

ac/kul

Czytaj także

Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Baniak Baniaka". Jak nauczyciel z budżetówki stał się youtuberem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 10:23
Michał „Baniak” Bańka – od 2013 roku prowadzi kanał filmowy "Baniak Baniaka", który jest poświęcony w 100 proc. grom fabularnym. Po kilku latach działalności zdobył tysiące fanów, dzięki regularnym publikacjom, humorowi i oferowaniu wsparcia dla Mistrzów Gry. 
rozwiń zwiń