Kultowe kino kreuje trendy w modzie?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 09:00
"Diabeł ubiera się u Prady" czy "Pret-a-Porter" - obrazów o modzie jest wiele. O filmowych ideałach piękna rozmawialiśmy w "Trybie głośnomówiącym".
Audio
  • Błażej Chrapkowicz i Beata Kwiatkowska o kinowej modzie (Czwórka/Tryb głośnomówiacy)
Figura woskowa Audrey Hepburn w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie
Figura woskowa Audrey Hepburn w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w LondynieFoto: PAP/Archiwum/ROLEX DELA PENA

"How do I look?" - pyta zalotnie Audrey Hepburn grająca Holly Golightly w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego". Gdy kinomaniak widzi ją w "małej czarnej" tylko jedna odpowiedź nasuwa mu się na myśl: "Very good. I must say I'm amazed". Dokładnie tak wygląd swojej filmowej partnerki ocenił też George Peppard, wcielający się w rolę Paula Varjaka.

Styl aktorki był tak zachwycający, że czarne, skromne sukienki do dziś znajdują uznanie niemal każdej kobiety. A Panowie? Jaki bywa ich kinowy wizerunek? - Clark Gable miał wąsy, Jack Nicholson, jako amant, miał niedbały zarost - mówił prowadzący audycję "Trtyb głośnomówiący" Błażej Hrapkowicz. Co na to jego radiowa partnerka Beata Kwiatkowska?

O innych kinowych ideałach piękna posłuchasz w audycji "Tryb głośnomówiący". Zapraszamy!

Prowadzący: Błażej Chrapkowicz i Beata Kwiatkowska

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Data emisji: 05.11.2014

Godzina emisji: 20.00

(pkur/kd)

Czytaj także

Paweł Deląg: kino to mój sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
Paweł Deląg znany jest m.in. z filmów "Lista Schindlera" i "Szamanka", a także z serialu "Ojciec Mateusz". W Czwórce opowiedział o kulisach aktorstwa i swoim dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Królikowski - dobrze rokujący aktor

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 11:00
Antoni Królikowski, aktor znany m.in. z filmów "Miasto 44" i "Dom nad rozlewiskiem", a także reżyser i scenarzysta, zagości w "Strefie Prywatnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Wendzikowska. Życie gwiazd "od kuchni"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 15:32
Pierwsza książka Anny Wendzikowskiej "PytAnia o Hollywood" to setki wywiadów z największymi gwiazdami Hollywood, takimi jak Angelina Jolie, Robert DeNiro, Meryl Streep, Dustin Hoffman czy Julia Roberts.
rozwiń zwiń