Erasmus - prawdy i mity

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 15:07
W program wymiany studenckiej Erasmus rokrocznie angażuje się kilkadziesiąt tysięcy osób. Co ich przyciąga?
Erasmus - prawdy i mity
Foto: Glow Images/East News

W "Audycji nr 1" powiemy wam, jakie są zasady programu. Studenci opowiedzą swoje oświadczenia, przygody. Zrobimy dla was pzegląd najlepszych i najgorszych miejsc/sytuacji, które mogą się przydarzyć studentowi na wymianie za granicą. Nie zabraknie wątków miłosnych, jak również małego poradnika, do których krajów szczególnie warto pojechać na wymianę.
To wszystko we wtorek 7 października w "Audycji nr 1" od 6.00.
ac

Czytaj także

Radek Kotarski: warto iść na studia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:00
Radek Kotarski jest twórcą słynnego kanału popularnonaukowego "Polimaty” w serwisie Youtube.com. Jego profil obserwuje ponad 281 tysięcy subskrybentów. Vloger w swoich filmach nie skupia się na jednej dziedzinie i porusza rozmaite tematy. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z autorem "Polimatów” o systemie edukacji w polskich szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gimbus" to nie tylko uczeń gimnazjum, ale też stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 13:00
"Gimbus” - kiedyś nazywało się tak autobus wiozący dzieci do szkoły. Jednak ta definicja odeszła już do lamusa. Dziś tym mianem określa się ucznia "gimbazy”, czyli potocznej nazwy gimnazjum. Według niektórych, "gimbus" to po prostu stan umysłu człowieka. Dlatego można tak nazwać każdą osobę niezależnie od jej wieku, o ile jej mentalność jest na poziomie gimnazjalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy z Erasmusa na zagranicznych studiach da się wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:30
Londyn, ze względu na język angielski i wielokulturowość czy Edynburg, bo tam studenci z Europy mogą liczyć na ekstra pieniądze z uczelni - jaki kraj wybrać na zagraniczne studia i czy stypendium z programu Erasmus + wystarcza na pokrycie kosztów pobytu?
rozwiń zwiń