Jak rozmawiać z szefem? Audycja z 1978 roku!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 14:15
Z okazji zbliżających się 40. urodzin Czwórki przekopujemy archiwa Polskiego Radia w poszukiwaniu najciekawszych audycji sprzed lat.
Audio
  • Eksperci o tym, jak zachowywać się w stosunku do pracodawcy. Audycja z 1978 r. (Audycja nr 1/Czwórka)
Rozmawiając szefem nie zawsze powinniśmy mówić wszystko, co myślimy, chociaż podlizywanie się także nie jest mile widziane
Rozmawiając szefem nie zawsze powinniśmy mówić wszystko, co myślimy, chociaż podlizywanie się także nie jest mile widzianeFoto: Glow Images/East News

Dziś machina czasu przeniosła nas do 1978 roku, kiedy to na antenie Programu Czwartego odbyła się dyskusja o tym, jak zachowywać się wobec przełożonego.

- W stosunku do szefa należy być grzecznym bez uniżoności. Można się z nim nie zgodzić, ale żeby to było uprzejme. Naprzód wyjść od pewnej, choćby skromnej, pochwały, a potem wskazać na ten punkt, który najbardziej budzi nasze wątpliwości i wtedy sformułować je w formie rzeczowych argumentów - radzili eksperci.

Goście audycji rozmawiali także o tym, czy i jak dawać szefowi pochwały. Przedstawili też sprytny sposób na to, by chwaląc szefa skłonić go do pewnego, korzystnego dla nas działania.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Data emisji: 2.12.2015

Godzina emisji: 8.00

mg

Czytaj także

CV doskonałe - postaw na doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 14:00
W największych firmach na jedną ofertę stażu lub pracy odpowiada kilkaset osób. Jak wyróżnić się na tle tych wszystkich kandydatów i zdobyć pracę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Personal Branding. Zrób z siebie markę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 14:40
- Marka osobista to jest to, co ludzie mówią o nas, kiedy nas nie ma w pokoju - wyjaśnia coach Piotr Grządziel. - W każdym z nas jest coś wyjątkowego i na tym należy oprzeć budowanie wizerunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowie na celowniku. Dlaczego nas nie doceniają?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 16:45
Jak wynika z badań portalu kariery "Monster", 84 proc. Polaków słowa uznania w pracy słyszy rzadko lub nie usłyszała ich nigdy. Jeszcze bardziej niedocenieni czują się Amerykanie i Niemcy.
rozwiń zwiń