Kuba. Tam dowiesz się, czym jest szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 11:28
Nazywana El Caiman lub El Cocodrilo, co w języku hiszpańskim znaczy "aligator", Kuba to gigantyczna baza turystyczna i prawdziwy raj dla miłośników słonecznego lenistwa
Audio
  • O czym na pewno nie wiedziałeś na temat Kuby? (Audycja nr 1/Czwórka)
Kubańczycy kochają muzykę i taniec. Kuba jest ojczyzną mambo, tańca miłości - rumby i tańca radości - gorącej cha chy
Kubańczycy kochają muzykę i taniec. Kuba jest ojczyzną mambo, tańca miłości - rumby i tańca radości - gorącej cha chyFoto: Pixabay/Abdecoral/dom. publiczna

Słuchaj także
turysta samotność 1200.jpg
Miej mniej, wyciskaj więcej - zapiski minimalisty

To tam żyje najmniejszy ptak na świecie, a ulubioną grą mieszkańców jest domino. Kraj ten, położony w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim nie graniczy z żadnym innym państwem. - Kubańczycy z pewnością wiedzą, czym jest szczęście. I nie wiąże się ono ani z pieniędzmi, ani chęcią posiadania czegokolwiek. Ludzie są otwarci i stawiają bardziej na kontakty pomiędzy sobą, na relacje z bliskimi - mówił podróżnik Patryk Michalski. Podkreślał, że nawet w dużych miastach, jak Hawana, pośpiech właściwie nie istnieje. - Mieszkańcy budzą się rano i spokojnie zaczynają dzień, zamiast biec do korporacji - dodał ekspert.

W audycji mówiliśmy także o sytuacji ekonomicznej Kuby i opowiadaliśmy o specyfice tamtejszej kuchni. Rozmawialiśmy też o tradycyjnej kubańskiej muzyce i zdradziliśmy, za co mieszkańcy Kuby pokochali nie tylko polskie piosenki, ale również popularne "duże fiaty".

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Data emisji: 4.01.2015

Godzina emisji: 6.00 - 9.00

kd/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urlopowy koszmar. Dlaczego nie warto podróżować?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 14:50
W każdy wtorek Mariusz Infulecki i Michał Migała starają się spojrzeć na świat z nieco innej strony i poszukać negatywnych aspektów tam, gdzie inni widzą tylko pozytywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanada - rekordy, wynalazki i gwiazdy pop

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 11:45
Kanada to kraj dobrobytu porównywany do państw Skandynawii. Jest 32 razy większy od Polski i znajduje się w sześciu strefach czasowych, a jego królową jest... Elżbieta II. To stamtąd pochodzą Justin Bieber i Pamela Anderson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże jako sposób na życie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 14:00
Anna to blogerka modowa, Marek - podróżnik. Razem zwiedzają świat i spełniają marzenia. - Każdy chce pasję przekuć w sposób na życie. Nam się udało - mówi Anna Skura w Czwórce.
rozwiń zwiń