Popersi, punki i republikanie. Idole lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:40
- Myślę, że republikanie to ludzie, którzy od początku do końca czują się związani z tym, co robimy. Tu nie chodzi tylko o to, by czarno-białym strojem manifestować muzyczny gust - przekonywał w 1984 roku Grzegorz Ciechowski, lider Republiki.
Audio
  • W urodzinowym cyklu "Cztery dychy", w radiowych archiwach szukamy młodzieżowych idoli z lat 80. (Audycja nr 1/Czwórka)
Grzegorz Ciechowski i Republika mieli wierne grono fanów, które naśladowało styl ubierania i bycia muzyków. Tutaj na koncercie w Polskim Radiu
Grzegorz Ciechowski i Republika mieli wierne grono fanów, które naśladowało styl ubierania i bycia muzyków. Tutaj na koncercie w Polskim Radiu Foto: PAP/Witold Jabłonowski

Muzyk był gościem w audycji "Mieszkańcy masowej wyobraźni" poświęconej muzycznym idolom ówczesnej młodzieży. - Kiedyś myślałam, że rock to TSA i inne ohydztwa, ale kiedyś wybrałam się do kina i zmieniłam zdanie - opowiada jedna ze słuchaczek. - Zanim zaczął się film uszczęśliwiono nas muzyką rockową. Byłam wściekła. Ale to przeszło, gdy usłyszałam "Vademecum skauta". Czułam, jakby coś zaczęło chodzić mi po plecach. To było Lady Pank.

Panasewicz, Borysewicz i spółka z jednej strony, z drugiej Marek Piekarczyk i TSA, a po środku m. in. młody polski cover band, którego nazwa na stałe zagościła w historii muzyki. Posłuchaj kolejnej odsłony naszego cyklu "Cztery dychy", a dowiesz się o kim mowa i dlaczego polska scena muzyczna w latach 80. była "estradą z koślawych desek".

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Mariusz Infulecki

Data emisji: 9.03.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/kd

Czytaj także

Hołd dla Republiki. "Biała flaga" Hani i Dobrawy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 13:00
- Geniusz muzyczny Grzegorza Ciechowskiego pozwala wciąż odkrywać jego twórczość na nowo - Hania Raniszewska i Dobrawa Czocher – mówią młode artystki, które zadebiutowały płytą "Biała flaga".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Cztery dychy". Dziewczyny z małych miasteczek lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 11:34
W "Audycji nr 1" przenieśliśmy się w przeszłość, by w ramach cyklu "Cztery dychy" posłuchać m.in. reportażu z 1985 roku.
rozwiń zwiń