Szymon Kobyliński i... podróże w czasie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:15
W "Audycji nr 1" przenieśliśmy się w przeszłość w poszukiwaniu najciekawszych materiałów radiowych. Wysłuchaliśmy m.in. audycji Czwórki z sierpnia 1984 roku, z cyklu "Moje hobby".
Audio
  • Cykl "Cztery dychy" - audycja z 1984 r., pt. "Moje hobby" (Audycja nr 1/Czwórka)
Szymon Kobyliński, a także Adam Słodowy, aktor Zygmunt Kęstowicz, spikerka TV Edyta Wojtczak. Rok 1979
Szymon Kobyliński, a także Adam Słodowy, aktor Zygmunt Kęstowicz, spikerka TV Edyta Wojtczak. Rok 1979Foto: PAP/M. Stankiewicz

Rok 2016 jest dla Czwórki jubileuszowy. 2 stycznia obchodziliśmy bowiem 40-lecie naszej anteny! Dlatego w cyklu "Cztery dychy" w każdą środę wertujemy archiwa Polskiego Radia w poszukiwaniu najciekawszych materiałów sprzed lat.

Tym razem program przygotowała Hanna Zbrzeżna, a w loży gości zasiedli Danuta i Szymon Kobylińscy. Z wybitnym grafikiem, satyrykiem i jednym z prekursorów polskiego komiksu dziennikarze Czwórki rozmawiali w jego prywatnej posiadłości. Okazało się, że bohater audycji był wielkim miłośnikiem zwierząt. - Piękną rzecz urządzają nam sikorki. Wchodzą kilka metrów w głąb pokoju i wybierają z mat wietnamskich psie kudły, które potrzebne im są widocznie do budowania gniazd - opowiadali państwo Kobylińscy.

W audycji wysłuchaliśmy także m.in. relacji z krakowskiej wystawy psów różnych ras, w której udział wzięły "dogi, owczarki, spaniele, i jeden nakrapiany dalmatyńczyk", a także fragmentu utworu, w którym linię wokalną wykonał... właśnie pies.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Mariusz Infulecki

Data emisji: 25.03.2015

Godzina emisji: 8.00

kd/pj

Czytaj także

Michalina Wisłocka o sztuce chodzenia ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 16:00
Wybitna polska seksuolog w audycji "Rozmowy intymne" z 1985 roku radziła nastoletnim słuchaczom Czwórki, jak radzić sobie z miłością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psi flyball. Bo latające psy to szczęśliwe psy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:50
- Na "latanie" można namówić właściwie każdego psa. Mój potrafił skoczyć nawet na wysokość niemal 2 metrów! - mówiła Anna Radomska, trenerka flyballu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawa zwierząt. Czy na pewno ich przestrzegasz?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 14:10
- Zwierzęta, tak jak ludzie, czują ból, cierpienie, czy radość. Są na to dowody naukowe, badania, które to potwierdzają - mówiła Anna Zielińska Wiceprezes Fundacji Viva
rozwiń zwiń