Państwowe mieszkanie - wynajmij je

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 11:05
Pierwsze lokale w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" powstaną w 2018 roku. W Czwórce zdradzamy, kto będzie mógł w nich zamieszkać.
Audio
  • Wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński wyjaśnia szczegóły programu "Mieszkanie Plus" (Audycja nr 1/Czwórka)
Rusza program Mieszkanie plus, w ramach którego rząd wybuduje mieszkania na wynajem
Rusza program "Mieszkanie plus", w ramach którego rząd wybuduje mieszkania na wynajemFoto: Glow Images/East News

Polska, wzorem takich państwa jak Niemcy Szwecja czy Dania, będzie budowała tanie mieszkania na wynajem. Program "Mieszkanie Plus" jest już gotowy, jednak dokładny jego regulamin powstanie w przyszłym roku.

Już dziś wiadomo jednak, że o lokum będą mogą się starać osoby, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego ani na wynajem na komercyjnym rynku, a jednocześnie nie przysługuje im mieszkanie komunalne.

- Wszystkie osoby, które mieszczą się w przedziale średnich dochodów mogą liczyć na kwalifikację do tego programu - mówi wiceminister infrastruktury i budownictwa, Kazimierz Smoliński. - Takie osoby muszą mieć minimalne dochody, by móc wejść w system - trzeba płacić czynsz.

W rozmowie z Martyną Ogonek minister zdradził, kto może liczyć na preferencyjne traktowanie w programie "Mieszkanie Plus", kto może o nim jedynie pomarzyć oraz kiedy i na jakich warunkach będzie można wykupić takie lokum na własność.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1" 

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 7.10

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ciasne, ale własne" - jak mieszkają młodzi Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 16:40
Jak wynika z raportów, tylko kilka proc. Polaków mieszka w wynajętych lokalach. Pozostali zadłużają się na lata, byle tylko mieć swoje "M".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Mielczarek: przyjaźnij się z warzywniakiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:40
- Dziś każdy może zdrowo odżywiać się, bez względu na zasobność portfela - mówi Agnieszka Mielczarek, coach zdrowia. - Dobrze jest jeść sezonowo.
rozwiń zwiń