Polskie Radio
Section05
Mieszkanie Plus

"Rodziny wielodzietne powinny być wspierane przez państwo"

Prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z mieszkańcami Choszczna (Zachodniopomorskie) powiedział, że jest dumny, iż uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych. - Chciałbym, żeby do programu "Rodzina 500+" dołączył dobrze przygotowany program "Mieszkanie Plus" - mówił. Jak dodał, rodziny wielodzietne powinny być mocno wspierane przez państwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda zachodniopomorskie program 500+ Mieszkanie Plus

"Zadłużenie młodych ludzi to problem systemowy"

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że 152 tys. Polek i Polaków w wieku 18-25 lat ma długi na łączną kwotę 535 mln zł. 63 proc. młodych dłużników to mężczyźni. Najczęściej zadłużają się mieszkańcy dużych miast. O zadłużeniu wśród młodych ludzi mówili w audycji Młoda Audycja Polityczna Jan Strzeżek (Młoda Prawica), Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz’15), Michał Pabich (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci), Piotr Świątkowski (Forum Młodych PiS) i Adam Orliński (Forum Młodych Ludowców).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 długi młodzież finanse mieszkania Mieszkanie Plus mieszkanie dla młodych

Mieszkanie Plus. Będą dopłaty państwa do najmu

Program Mieszkanie Plus otrzyma wsparcie ze strony państwa. Jak zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, na wtorkowym posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa zostanie przedstawiona propozycja dopłaty do najmu w ramach programu Mieszkanie Plus. Ma to być reakcja na głosy mówiące, że wynajem w ramach programu jest niewiele tańszy od oferty rynkowej. Rozmawiali o tym w audycji Rządy Pieniądza ekonomista dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha) i Maciej Stańczuk (Gazeta Bankowa).
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus ekonomia

Pomnik ofiar powinien powstać tuż po katastrofie smoleńskiej

- Jestem zwolennikiem budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Monument powinien powstać tuż po katastrofie – nie powstał i obwiniam za to władze Warszawy. Teraz wojewoda z pominięciem prawa i gwałtem na warszawiakach stawia pomnik. Jeśli to upamiętnienie tam powstanie, to będzie tworzyło złą atmosferę. Ofiary katastrofy na to nie zasługują – powiedział w audycji 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Warszawa Paweł Rabiej katastrofa w Smoleńsku IPN Holokaust Rafał Trzaskowski Mieszkanie Plus Hanna Gronkiewicz-Waltz Lech Kaczyński