Raper Tau. Od okultyzmu do wiary w Boga

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 12:55
- Jestem otwarty, kocham ludzi, fani czują to na koncertach, potrzebują kontaktu - nazwę to górnolotnie - miłosnego, ponieważ na co dzień przez ciągły pęd nie mają wystarczająco miłości - przekonuje raper, beatboxer i producent muzyczny Tau.
Audio
  • Tau, czyli Piotr Kowalczyk, o swojej muzyce, nawróceniu i kontaktach z fanami (Strefa Prywatna/Czwórka)
Raper Tau
Raper Tau Foto: Wiktor Franko (źr. facebook.com)

Zadebiutował w 2008 roku. Wówczas wypuścił na rynek demo pt. "Seans spirytystyczny", które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. Dziś na koncie ma już sześć albumów, w tym krążek "Remedium" ze statusem złotej płyty. Tau współpracował m.in. z takimi gwiazdami polskiego rapu, jak O.S.T.R., Zeus, czy Aga Musiał z zespołu New Life.

Początkowo występował pod pseudonimem Medium. - Interesowałem się ezoteryką, spirytyzmem, okultyzmem, New Age. Bardzo błądziłem, w pewnym momencie stuknąłem się w głowę i stwierdziłem "nie mogę uczestniczyć w takim szaleństwie" - wspomina.

Tau opowiada o nawróceniu, inspiracjach nauczaniem Jana Pawła II, własnej fundacji i ludziach, którzy dzięki jego muzyce zrewolucjonizowali swoje życie. Mówi też o licealnych przygodach z kabaretem, które pomagają mu "robić show" na scenie.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Tau, czyli Piotr Kowalczyk (raper)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 20.00

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igły i inne potwory. Czego boi się Quebonafide?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 11:00
– Chciałbym być poszukiwaczem przygód, choć jeszcze dwa lata temu bałem się wsiąść do samolotu – mówił Kuba Grabowski, czyli raper freestyle'owy Quebonafide.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O.S.T.R.: wiem, że nie żyję tylko dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Czuję się bardzo dobrze i kiedy wstaję rano wreszcie nic mnie nie boli - opowiada O.S.T.R. Najnowsza i najbardziej osobista płyta rapera pt. "Życie po śmierci" opowiada m. in. o zmaganiach z chorobą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igorilla szykuje kosmiczny debiut z Lemem w tle

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:15
Raper z formacji Mama Selita szykuje się do wydania debiutanckiej płyty. - Na pewno przed wakacjami ukaże się singiel z teledyskiem, a od razu po wakacjach będziemy atakować z płytą - mówi Igorilla.
rozwiń zwiń