Zaangażowane ojcostwo - co znaczy w XXI w.?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 07:50
Jeszcze kilka lat temu ojciec podejmujący się opieki nad dzieckiem, gdy matka wracała do pracy, budził prawdziwą sensację. Jak jest dziś?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Unsplash

W psychologiczny wydaniu audycji "Strefa prywatna" powiemy o zaangażowanym ojcostwie. Statystyki dowodzą, że z roku na rok coraz więcej panów decyduje się skorzystać z urlopu rodzicielskiego.

Pretekstem do rozmowy będzie reportaż "Ojcowie szóstego levelu. Reportaże o ojcostwie" autorstwa Magdaleny Szwarc. Co może wyniknąć z zamiany tradycyjnych ról? Jaki wpływ ma ich odwrócenie na relacje między partnerami oraz na dzieci? Jak ojcowie przystosowują się do codziennych obowiązków? Jak matki radzą sobie z powierzeniem opieki w męskie ręce?

Gośćmi Katarzyny Węsierskiej będą dziennikarka i reportażystka Magdalena Szwarc, a także Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy w poniedziałek (30.05) w godz. 20.00-21.00. Audycję prowadzi Katarzyna Węsierska.

kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ojcostwo psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn "Porażka". Niepowodzenie, które odniosło sukces

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 15:30
- Ludzie uwierzyli, że ich sukces zależy od indywidualnych starań. A to nie do końca jest prawda. Myśląc w ten sposób, łatwo dojść do wniosku, że nasze życie to porażka - tłumaczy Staś Klęski, twórca magazynu "Porażka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys męskości. Czy nadeszły czasy "Seksmisji"?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:00
- W książce "Męskie sprawy, czyli życie, seks i cała reszta" udowadniam, że nie ma żadnego kryzysu, a jedyna zmiana, jaka nastąpiła, to taka, że męskość rozkwita - mówi Agata Jankowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa. Kiedy słowa mają drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 12:13
Jak przekonywała ekspertka, informacja, zawarta w słowach naszego rozmówcy to tylko 8 procent rzeczywistego komunikatu, który on nam przekazuje.
rozwiń zwiń