Kryzys w karierze zawodowej. Jak go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 14:45
W 2008 roku w wyniku kryzysu firma, w której pracowała Natalia Bogdan, zlikwidowała jej stanowisko. - To był najtrudniejszy moment w moim życiu. Praca była na szczycie mojej hierarchii ważności. Jednocześnie to było najlepsze, co mi się przydarzyło - mówi w Czwórce założycielka i prezeska agencji pracy Jobhouse oraz uczestniczka maratonów i triathlonistka.
Audio
  • Utrata pracy - to nie koniec świata (Strefa Prywatna/Czwórka)
Słuchając Czwórki dowiecie się, jak poradzić sobie z utratą pracy (zdjęcie ilustracyjne)
Słuchając Czwórki dowiecie się, jak poradzić sobie z utratą pracy (zdjęcie ilustracyjne)Foto: George Rudy/Shutterstock.com

Natalia Bogdan Przez całe życie wyznaczam sobie cele, do których dążę. Marzenia przemieniam w plany i konsekwentnie, krok po kroku po nie sięgam

- Utrata pracy doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem teraz. Mam własną firmę. Nie otworzyłabym jej bez kopniaka od życia - wyznaje Natalia Bogdan w rozmowie z Kubą Jamrozkiem i wspomina, jaka była jej reakcja bezpośrednio po otrzymaniu zwolnienia. - To było mocne uderzenie w poczucie mojej wartości. Obwiniałam najpierw siebie, potem szefa, który mnie zwolnił - opowiada Natalia Bogdan. - Po jakimś czasie jednak doszłam do wniosku, że to nie ma sensu - dodaje zaproszony gość.

Czy trudne doświadczenia życiowe Natalii Bogdan pomogły jej odnaleźć receptę na poradzenie sobie z kryzysem? - Ja rekomendowałabym, aby dać sobie czas na wypłakanie się. W moim wypadku to trwało około tygodnia - wspomina Natalia Bogdan i podkreśla - za długie rozpamiętywanie straty może sprawić, że wpadniemy w negatywne stany. Chowanie urazy nie prowadzi do niczego dobrego.

Sprawdź też:
Katarzyna Miller Czwórka 1200x660.jpg
Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Jak sport pomaga jej w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w życiu oraz w zarządzaniu firmą? Kto ją wspierał w znalezieniu pozytywnych rozwiązań? Jak wyglądały początki jej firmy? Czy warto podejmować ryzyko? Jak to jest być szefem i czy zdarzyło jej się już kogoś zwolnić? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Natalia Bogdan i Jakub Jamrozek w Czwórce Natalia Bogdan i Jakub Jamrozek w Czwórce

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Natalia Bogdan (założycielka i prezeska agencji pracy Jobhouse oraz uczestniczka maratonów i triathlonistka)

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/mc

Czytaj także

Sztuka mówienia "nie" a "magia olewania"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:05
- Często trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której komuś odmawiamy, a przełożenie tego w czyn dla niektórych może być męką. Automatycznie pojawia się w naszej głowie myśl: "nie będą mnie lubić" - tłumaczyła w "Dniu Kobiet" psycholożka Barbara Zych.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
rozwiń zwiń