Jak znaleźć miłość? "Zacznij od pokochania siebie"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 15:00
- Zachęcam, by nie mysleć w kategoriach "muszę znaleźć partnera, partnerkę, bo jest mi to potrzebne do". To uprzedmiotowienie drugiego człowieka, a nie zachęta do wspólnego życia - przekonuje psycholożka i terapeutka Iwona Firmanty.
Audio
  • Jak upolować miłość - radzi autorka książki pod tym tytułem (Strefa Prywatna/Czwórka)
Iwona Firmanty w studiu Czwórki
Iwona Firmanty w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Iwona Firmanty Ludzie, którzy są zadowoli ze swojego życia, mają większe szanse na poznanie kogoś. Dlatego zanim zaczniemy szukać miłości, warto po portu polubić siebie

Swoim doświadczeniem gość Czwórki podzieliła się w książce "Jak upolować miłość". - Kobiety, które przychodzą do mnie, najczęściej reprezentują stanowisko, że fajnych facetów nie ma. W efekcie okazuje się, że jednak tylko moje klientki mają tendencję do przyciągania tych niefajnych. Między innymi dlatego, że to je kręci - dodaje psycholożka i trenerka.

Od czego zacząć poszukiwania drugiej połowy? Dlaczego w poszukiwaniu miłości tak ważne jest docenienie własnych atutów? I czy istnieje perfekcyjny plan, który pozwoli stworzyć szczęśliwy związk? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

Iwona Firmanty Warto nauczyć się mężczyzn na nowo. Przed wejściem w nowy związek, powinniśmy zapomnieć o tych facetach, z którymi miałyśmy już do czynienia w życiu

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Iwona Firmanty (psycholog, trenerka umiejętności osobistych i autorka książki "Jak upolować miłość")

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/jsz

Czytaj także

Literatura erotyczna. Dlaczego po nią sięgamy?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:30
- Po literaturę erotyczną sięgamy tak jak po każdą inną książkę, bo chcemy przeżyć ciekawą historię, albo po prostu zaspokoić naszą ciekawość - mówiła w Czwórce Anna Bia Sadowska, autorka literatury erotycznej.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń