Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
Audio
  • Katarzyna Miller prosto i bezpośrednio o skomplikowanej, męsko-damskiej komunikacji (Strefa Prywatna/Czwórka)
Katarzyna Miller w Czwórce
Katarzyna Miller w CzwórceFoto: Czwórka

Katarzyna Miller Najgorszym wrogiem dziewczyn jest to, że one same siebie nie chcą. To jest groza

W książce "Instrukcja obsługi faceta" autorki nie tylko podają cechy normalnego i idealnego faceta, ale także sypią cennymi radami, co kobiety mogą robić, żeby komunikacja z płcią przeciwną była dobra. - Podkreślamy przede wszystkim, aby kobiety zachowywały przytomność, aby nauczyły się odróżniać tych mężczyzn, którzy mogą je skrzywdzić od tych, którzy tego nie zrobią - tłumaczy Katarzyna Miller w rozmowie z Jakubem Jamrozkiem. - Ci krzywdziciele często nie dostali w życiu ciepłych uczuć, dlatego sami nie potrafią nie ranić innych - dodaje psycholożka.

Katarzyna Miller Flirt jest czymś rozkosznym. Jest bardzo niewinny, a jednocześnie nas karmi

Odnosi się też do popularnej wśród pań strategii "wychowania sobie faceta". - Jak facet się zakocha i chce być na dłużej i na poważnie, to wtedy jest czas, żeby pokazać, czego się chce. Nie bądźmy wtedy nieprzytomne z miłości. Nic samo się nie ułoży. Na początku przez jakiś czas jest rozkosznie, a potem zaczynają się schody, dlatego warto zawczasu wiedzieć, czego się chce - podkreśla Katarzyna Miller.

A czy stan zakochania można kontrolować? Dlaczego warto sobie uświadomić, że seks bez miłości jest możliwy? Co zrobić, gdy facet jest na przykład brudasem? I dlaczego nie warto ciągnąć nieudane związki? Na te i inne pytania w Czwórce odpowiada Katarzyna Miller.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Katarzyna Miller (psycholożka i psychoterapeutka)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/kul

Czytaj także

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literatura erotyczna. Dlaczego po nią sięgamy?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:30
- Po literaturę erotyczną sięgamy tak jak po każdą inną książkę, bo chcemy przeżyć ciekawą historię, albo po prostu zaspokoić naszą ciekawość - mówiła w Czwórce Anna Bia Sadowska, autorka literatury erotycznej.   
rozwiń zwiń