Polskie Radio
Section05
mężczyzna

"Co do zasady są zrozpaczeni". Współczesny mężczyzna: czym żyje i co go trapi?

Jaki powinien być współczesny mężczyzna? Twardy, nieokazujący emocji i umiejący poradzić sobie ze wszystkim, czy też zdolny do okazywania uczuć? Coraz częściej słyszymy w końcu o tym, że mężczyźni również mają swoje problemy, jednak niejednokrotnie wstydzą się mówić o nich głośno.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Matus Patrycja Wieczorkiewicz Jacek Masłowski mężczyzna społeczeństwo

Syndrom oszustki - na czym to polega?

Niepewność, strach, poczucie winy, wątpienie w swoje możliwości i wiedzę - z tymi problemami mierzą się kobiety na całym świecie, szczególnie w sferze zawodowej. Syndrom oszustki sprawia, że czujemy się niekompetentne, niewystarczające, ciągle się wstydzimy i umniejszamy swoje dokonania. Opisuje go Małgorzata Mielcarek, w książce "Jesteś oszustką. Syndrom, który Cię niszczy". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jakub Jamrozek społeczeństwo kobieta mężczyzna psychologia praca kariera Małgorzata Mielcarek

"Co chcielibyście wiedzieć o seksie, a boicie się zapytać?"

Sześć lat po publikacji "Sztuka obsługi penisa" na rynku pojawiła się "Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania". - Sporo się od tamtego czasu pozmieniało w naszym podejściu do seksu - mówi Andrzej Gryżewski, seksuolog, psychoterapeuta i współautor publikacji. - Każdy rozdział w tej książce to nowe zjawisko, które albo jeszcze raczkowała te kilka lat temu, albo w ogóle się pojawiło w nowej odsłonie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jakub Jamrozek seks społeczeństwo sztuka kochania kobieta mężczyzna miłość erotyka

Wystawa "Polski mężczyzna 1910-2010". Przegląd stylów i tendencji w sztuce

"Polski mężczyzna 1910-2010" to tytuł najnowszej wystawy w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich (oddział Muzeum Narodowego w Kielcach). Na ekspozycję składają się obrazy i rzeźby, które przedstawiają mężczyzn w rolach społecznych i zawodowych, jakie pełnili w ciągu stu lat. Na dziełach artystów takich jak Maja Berezowska czy Henryk Czarnecki ukazani są m.in. górnicy, rolnicy, biznesmeni, ojcowie i mężowie.
Zobacz więcej na temat:  wystawa Kielce Jakub Domoradzki mężczyzna SZTUKA malarstwo

Depresja u mężczyzn - objawy i przyczyny

Depresję możemy rozpoznać na podstawie trzech osiowych objawów, tj. spadek nastroju, spadek napędu i niemożność ucieszenia się z życia, tzw. anhedonia. Objawy te muszą utrzymywać się przez pewien czas. Do tego dochodzą objawy dodatkowe, jak np. lęki, zaburzenia snu, zaburzenia apetytu, zaburzenia libido i wiele innych. Mimo to u mężczyzn depresja może objawiać się w inny sposób. 
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Foks depresja psychologia mężczyzna Strefa Rodzica radio dla rodziców

Piotruś Pan – chłopiec w ciele dorosłego mężczyzny

Piotruś Pan to dorosły mężczyzna, który nie chce dojrzeć, nie potrafi tworzyć poprawnych relacji, jest uroczy i lubiany przez wszystkich. W większości przypadków relacje Piotrusia Pana są dosyć płytkie, oparte na sympatii i kompletnym braku odpowiedzialności za to, co robi. Osoba z syndromem Piotrusia Pana nie potrafi podjąć decyzji, zwykle przerzucają odpowiedzialność za swoje czyny i niepowodzenia na innych, żyje tu i teraz bez myślenia o tym, jakie konsekwencje wynikają z tego, co robią.  
Zobacz więcej na temat:  mężczyzna psychologia rozwój osobisty Aleksandra Jasińska Strefa Rodzica radio dla rodziców

"Weźmy dobry przykład z Pań i badajmy się tak często jak one". Szef MZ w Dzień Mężczyzn

Minister zdrowia Adam Niedzielski z okazji przypadającego w piątek Dnia Mężczyzn zachęca panów do korzystania z badań.  "Panowie, dziś z kolei nasze święto! Weźmy dobry przykład z Pań i badajmy się tak często jak one. Proponuje zacząć od instalacji mojeIKP która podpowie, jak zadbać o zdrowie" – napisał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mężczyzna społeczeństwo zdrowie