X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męska strona mocy. Od chłopca do mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 20:30
- O ile kobiety w ostatnich czasach zyskały na swojej tożsamości, to my mężczyźni rozmywamy ją, gubiąc się w coraz to nowym spełnianiu oczekiwań, opcji, które nam mówią co jest, a co nie jest poprawne - mówi specjalista terapii uzależnień, Robert Banasiewicz.
Audio
  • Kim dzisiaj jest młody mężczyzna? (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: collardemilie/ Pixabay/ CC0 Creative Commons

Dość często podnoszonym tematem jest kryzys męskości i męskiej tożsamości. Coraz więcej panów unika zobowiązań, żyje tu i teraz, myśli tylko o sobie i swojej karierze, staje się powściągliwa, dostosowując się do nowoczesnego rytmu życia lub zamienia się w żywiciela pod presją. Każdy z tych scenariuszy oddala ich od poczucia własnej wartości i lepszego zrozumienia siebie.

- Zadaniem mężczyzny od momentu wyjścia z jaskini było zginąć śmiercią bohatera na jakimś polu chwały. I od zamierzchłych czasów ciągle wybieramy nowe pola chwały, zamiast skupić się na tym, że jest XXI wiek i teraz należałoby pomyśleć o tym, jak należałoby bohatersko żyć, a nie polec. I to idzie nam dość trudno - opowiada pedagog.

Prowadzący Jakub Jamrozek i gość Robert Banasiewicz / fot. Czwórka Prowadzący Jakub Jamrozek i gość Robert Banasiewicz / fot. Czwórka

Jakie są współczesne definicje męskości? Czy dawny, tradycyjny model mężczyzny odchodzi do lamusa czy nadal obowiązuje? Czy genderyzm zabił męskość? Kiedy i jak następuje moment przejścia z bycia chłopcem do bycia mężczyzną? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Robert Banasiewicz (pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny REHAB w Pustnikach)

Data emisji: 29.08.2017

Godzina emisji: 20.05

sm/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak znaleźć miłość? "Zacznij od pokochania siebie"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 15:00
- Zachęcam, by nie mysleć w kategoriach "muszę znaleźć partnera, partnerkę, bo jest mi to potrzebne do". To uprzedmiotowienie drugiego człowieka, a nie zachęta do wspólnego życia - przekonuje psycholożka i terapeutka Iwona Firmanty.
rozwiń zwiń