Kaligrafia. Ma wartość terapeutyczną?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 12:55
Jest podobno najlepszym sposobem na podpisywanie czeku na milion dolarów. To nie tylko sztuka pięknego pisania, to dawna umiejętność rozwijana w klasztorach, dziś popularna wśród fanów tatuażu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Natalia Lebedinskaia

Kaligrafować można wszystkim: od gęsiego pióra przez pędzel po naostrzony ołówek, na wielu materiałach i płaszczyznach. Ale co ma wspólnego z psychologią? Jak się tego nauczyć? Jak przemienić słowa i litery w dzieło sztuki, a przy tym zrelaksować się, poprawić koncentrację, pobudzić wyobraźnię i zostawić za drzwiami zabiegany świat?

O to zapytamy Grzegorza Barasińskiego, skrybę i iluminatora, założyciela Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego.

***

Na "Strefę Prywatną" w czwartek (21.09) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd/jsz

Czytaj także

Zazdrość - niebezpieczna namiętność, czy naturalne zjawisko?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 10:51
- Zazdrość to emocja, nie stan ani choroba. Według jednej z teorii, rodzimy się z nią, tak jak z radością, gniewem, czy zdolnością do współczucia. Uzewnętrznia się jednak tylko wówczas, gdy pojawi się konkretny obiekt, czyli ktoś lub coś - tłumaczyła Izabela Dziugieł, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamartwianie się. Dlaczego to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:00
Tworzenie czarnych scenariuszy nikomu chyba nie jest obce, nawet największym optymistom. Mówi się, że zamartwianie się to domena kobieca. Dlaczego wpadamy w pułapki pesymizmu i jak sobie z nimi radzić?
rozwiń zwiń