Czym jest szczęście? Czy ten stan da się utrzymać na dłużej?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 11:04
- Nie jestem "ekspertem od szczęścia", tylko jego użytkowniczką. Uważam, że szczęście to decyzja i można zrobić dużo, żeby się do siebie przybliżyć i być szczęśliwym, dzięki poznaniu siebie - mówiła Karolina Szaciłło, współautorka książki "Na szczęście. Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok".
Audio
  • Karolina Szaciłło o swoim przepisie na szczęście (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/rawpixels

japonia 1200.jpg
Studia w Japonii? "Możesz się uczyć, zwiedzać i zarabiać"

Karolina Szaciłło Szczęście, to tak naprawdę równowaga pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym. Jeśli tej równowagi brakuje, wtedy przestajemy być szczęśliwi

- Możemy mieć super auto, miliony na koncie i rewelacyjną pracę, ale jeśli w środku się nie lubimy, mamy problemy z nawiązywaniem relacji i zachwiane poczucie własnej wartości, to nie możemy być szczęśliwi - opowiadał gość Czwórki.

W rozmowie z Jakubem Jamrozkiem autorka książki przekonywała, że w życiu nie ma linii ciągłych. Ważne jest, aby starać się przejść przez trudne sytuacje z wewnętrznym spokojem i wyciągać z nich lekcje. - Jeśli w naszym życiu dochodzi do trudnej sytuacji warto czasami zrobić krok w tył i dać sobie prawo do tego, żeby być smutnym. Po jakimś czasie sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej - mówiła.

Czym jest tzw. "wyjście na galerię" i jak może nam pomóc w poradzeniu sobie z trudnościami w naszym życiu? Czy szczęście dla każdego jest tym samym? Czy istnieje metoda, aby pozytywne emocje towarzyszyły nam przez cały czas? I jak się ma do tego odpowiedzialność i poczucie obowiązku? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.


***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

Gość: Karolina Szaciłło, współautorka książki "Na szczęście. Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok"

Data emisji: 01.01.2018

Godzina emisji: 20.05

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radość z małych rzeczy. 101 sposobów na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 10:00
Miłość, uśmiech, dzieciństwo, samotność, dystans oraz niesienie pomocy - to tylko kilka fundamentów, na których możemy zbudować lepsze i bardziej zrównoważone życie. - Wszystko, czego potrzebujemy mamy w sobie - tłumaczył Czwórkowy gość Krzysztof Liegmann.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być szczęśliwym? "To prawda, że ważne są tylko chwile"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 10:37
- Na ogólne poczucie naszej szczęśliwości wcale nie wpływa stan konta, ale fakt, że za zarobione pieniądze kupujemy nie dobra, a doświadczenia, np. wycieczki czy bilety do teatru. Druga sytuacja to taka, w której obdarowujemy innych i widzimy ich szczęście - mówił Igor Rotberg, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakoś to będzie". Dlaczego jesteśmy optymistami?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:00
Duńczycy mają przepis na szczęście, ukryty w słowie "hygge", Japończycy - "ikigai". Polacy też mają swój sposób - hasło "jakoś to będzie". - Nie oznacza ono "bylejakości". To raczej zaradność, ułańska fantazja. Mamy wiarę, że cokolwiek nas czeka, będzie dobrze - opowiadała Beata Chomątowska.
rozwiń zwiń