SOS Wioski Dziecięce. Rodzice potrzebni od zaraz!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 09:30
74 tysiące dzieci w Polsce z różnych powodów nie może wychowywać się w rodzinach biologicznych. Z myślą o takich maluchach Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce po raz trzeci organizuje kampanię rekrutacyjną "Szukamy Rodziców SOS".
Audio
  • O szczegółach kampanii rekrutacyjnej "Szukamy Rodziców SOS" (Strefa Prywatna/Czwórka)
SOS Wioski Dziecięce ofiarują pomoc dla opuszczonych i osieroconych dzieci (zdj. ilustracyjne)
SOS Wioski Dziecięce ofiarują pomoc dla opuszczonych i osieroconych dzieci (zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Tomsickova Tatyana

Czytaj także
depresja smutek 1200.jpg
Skąd u młodych ludzi bierze się autoagresja?

Kto może nimi zostać? -Żeby zostać Rodzicem SOS trzeba być gotowym na to, by zmienić swoje życie. Wioski w Polsce są cztery, więc ta zmiana wiąże się m.in. z przeprowadzką. Ale najważniejsze jest to, żeby lubić dzieci i mieć do nich sporą cierpliwość - tłumaczą goście Czwórki.

Czym różni się Wychowawca/Rodzic od Asystenta Wychowawcy? Jak wygląda proces rekrutacji i szkolenia dla kandydatów? Jakie są historie tych, którzy zostali Rodzicami? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Aleksandra Sikorska (psycholog), Katarzyna Olszewska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce), Katarzyna i Tomasz Wójciszynowie (Rodzice SOS w Wiosce SOS w Biłograju)

Data emisji: 7.03.2018

Godzina emisji: 20.09

kul/kh

Czytaj także

Skąd u młodych ludzi bierze się autoagresja?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 11:21
- Miałam to nieszczęście, że trafiłam do gimnazjum w okresie, kiedy na samookaleczenia panowała moda. Teraz z perspektywy czasu wiem, że w większości przypadków była to próba zwrócenia na siebie uwagi - mówiła Alicja, podopieczna Ośrodka Terapeutycznego Revenu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wstyd - paraliżujący lęk przed oceną

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 11:53
- Wstyd to uczucie lęku przed oceną innych ludzi, a w konsekwencji, przed odrzuceniem. Podpowiada jakie zachowania są według nas dopuszczalne, a jakie nie - wyjaśniała psycholog Joanna Chmura.
rozwiń zwiń