Chcesz skutecznie realizować cele? Zacznij od poznania samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:00
- Na początek musimy określić, co w naszym życiu jest ważne. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i do jakiego celu chcielibyśmy dążyć - mówiły autorki książki "Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" Paulina Mechło i Aneta Rostkowska-Gerlach.
Audio
  • "Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" – jak? Dopasowując go do swoich potrzeb (Strefa prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/lassedesignen

Stawiane celów to gra wyobraźni. Przede wszystkim musimy wyobrazić sobie, że jesteśmy w stanie osiągnąć to, co sobie założyliśmy Paulina Mechło, Aneta Rostkowska-Gerlach

- Zastanówmy się, czy to, czym kierujemy się w życiu, zbliża nas do miejsca, w którym chcielibyśmy być za jakiś czas. Można zacząć od zadania sobie pytania: kim jestem dzisiaj i kim chciałabym być w przyszłości - radziły autorki.

Od czego zacząć rozsądne stawianie celów? - Od przyjrzenia się sobie. Dla każdego ta droga będzie inna, a proponowane przez nas ćwiczenia będą miały inne znaczenie. Zadanie niektórych pytań może okazać się trudne, ale jest niezbędne dla znalezienia właściwych odpowiedzi - przekonywały. 

Dlaczego boimy się realizować swoje marzenia? Czy osiąganie celów oznacza wyrzeczenia? Czy można zaprogramować sukces w swojej głowie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Paulina Mechło (psycholog, autorka nagrody Teofrasta przyznawaną przez redakcję "Charakterów" za najlepszą książkę psychologiczną roku) i Aneta Rostkowska-Gerlach (coach, mentor, specjalistka marketingu korporacyjnego), autorki książki "Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" 

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/pj

Czytaj także

Nikt nie jest odporny na szpony hazardu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 11:42
Michaela Jordana, Tigera Woodsa czy Kamila Grosickiego obok talentu, kariery i dużych pieniędzy łączy też nałóg hazardu. To uzależnienie czyha na każdego znas, niezależnie od statutu społecznego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plotkowanie jako forma nauki? Dlaczego żyjemy historiami innych?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:26
- Gdyby zapytać ludzi o to, co robią w wolnym czasie, to prawdopodonie wymieniliby spotkania z bliskimi, podróżowanie czy aktywność fizyczną. Tymczasem najwięcej wolnego czasu spędzamy na życiu w światach, w których nas nie ma - przekonywał Jarosław Świątek, psycholog, założyciel Szkoły Inteligencji Emocjonalnej.
rozwiń zwiń