X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zazdrość - rozmowa to na nią lekarstwo

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 09:15
- Zazdrość wynika z różnych rzeczy, ale przede wszystkim z deficytów. Jesteśmy zazdrośni o to, czego nie jesteśmy pewni - mówi Joanna Gutral, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
Audio
  • Czym jest zazdrość w związku? Czy można się z niej wyleczyć? (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/bomg

- Jeśli jesteśmy zazdrośni o to, że inni mężczyźni spoglądają na naszą dziewczynę, to może sami czujemy się w jakimś stopniu niewystarczający dla jej uroku - opowiada Czwórkowy ekspert. - Deficyt, który mamy w sobie przelewamy na czynnik zewnętrzny - wyjaśnia.

Mówi się często, że nie ma miłości bez zazdrości. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wskazują, że związki, w których partnerzy są wzajemnie o siebie zazdrośni, trwają dłużej niż te, w których zazdrość nie jest obecna albo nie manifestuje się tak bardzo. Podobno zdrowa zazdrość cementuje związek, gdyż stanowi sygnał, że partnerom wzajemnie na sobie zależy. Problem pojawia się, kiedy zazdrość przybiera niezdrowe rozmiary, a życie dwojga osób koncentruje się na kontrolowaniu partnera.

shutterstock kobieta mężczyzna twarze 1200.jpg
Czy płeć ma wpływ na poziom inteligencji?

- Zazdrość może być i dowodem miłości, i niepewności drugiej osoby - mówi Joanna Gutral. - Trudno też rozróżnić męską i kobiecą zazdrość - mechanizm i uczucie jest to samo, ale różne są sposoby radzenia z tymi emocjami. - Kobiety mają tendencje do aktywniejszego wyrażania tej emocji, mężczyźni często tłumią to w sobie - dodaje. 

Kiedy zazdrość niszczy związek? Kiedy pcha nas do nieuczciwej kontroli partnera - sprawdzania jego telefonów, mediów społecznościowych? Jak uciec od zazdrości? I czy zazdrość musi być obecna w każdym związku? O tym w rozmowie z audycji "Strefa Prywatna". 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Joanna Gutral (psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie)

Godzina emisji: 20.07

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nikt nie jest odporny na szpony hazardu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 11:42
Michaela Jordana, Tigera Woodsa czy Kamila Grosickiego obok talentu, kariery i dużych pieniędzy łączy też nałóg hazardu. To uzależnienie czyha na każdego znas, niezależnie od statutu społecznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberprzemoc rani nastolatków i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 11:36
- Cyberprzemoc to zjawisko coraz bardziej powszechne - mówi Tytus Koweszko, psycholog. - Zdarza się, że osoby, które przychodzą na terapię zgłaszają doświadczenia z tego typu przemocą. To często nie jest pierwszą przyczyną, z którą przychodzą, ale pojawia się i stanowi dotkliwą i bolesną traumę, którą w sobie noszą - dodaje. 
rozwiń zwiń