Co ich pcha na psychologię? Czy później trzymają się razem?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 10:26
- Psychologia pozwala odpowiedzieć na wszystkie podstawowe pytania, jakie człowiek sobie zadaje - mówią zgodnie absolwentka i studentka psychologii.  - Później psycholog pomaga znaleźć odpowiedzi w sobie. To kierunek dla tych, którzy są ciekawi tego jaki jest człowiek - dodają.  
Audio
  • Jak integrują się studenci i absolwenci psychologii. Jakie możliwości dają im ich studia? (Czwórka/Strefa Prywatna)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

Krąży mit, że na psychologię idą osoby, które mają problem ze sobą i na studiach chcą go rozwiązać. Okazuje się jednak, że tego typu studenci, jeśli się zdarzają, to szybko rezygnują z wybranego kierunku. Kto więc studiuje psychologię? 

shutterstock kobieta mężczyzna twarze 1200.jpg
Czy płeć ma wpływ na poziom inteligencji?

- Podczas studiów można szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania na wiele ciekawych sposobów - mówią goście Czwórki. - Można iść w stronę ścisłą, wybierać projektowanie testów psychologicznych, albo bardziej humanistycznie, w stronę psychoterapii, rozmów - dodają. 

Jak się okazuje jeszcze podczas studiów, ale i po ich ukończeniu, warto integrować się ze środowiskiem psychologicznym. Ciekawą inicjatywą jest Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii, do którego należą Czwórkowi goście. Jak taka organizacja integruje środowisko? Czym się zajmuje? Jak się do niej dostać? Czym jest Dzień Życzliwości i wrocławski Psychotramwaj? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Karolina Jasińska, Ilona Ziętkowska (członkinie Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii), oraz Aleksandra Zimnicka

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 20.08

pj

Czytaj także

Cyberprzemoc rani nastolatków i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 11:36
- Cyberprzemoc to zjawisko coraz bardziej powszechne - mówi Tytus Koweszko, psycholog. - Zdarza się, że osoby, które przychodzą na terapię zgłaszają doświadczenia z tego typu przemocą. To często nie jest pierwszą przyczyną, z którą przychodzą, ale pojawia się i stanowi dotkliwą i bolesną traumę, którą w sobie noszą - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zazdrość - rozmowa to na nią lekarstwo

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 09:15
- Zazdrość wynika z różnych rzeczy, ale przede wszystkim z deficytów. Jesteśmy zazdrośni o to, czego nie jesteśmy pewni - mówi Joanna Gutral, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
rozwiń zwiń