X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Next to normal" - spektakl o życiu z dwubiegunówką

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:10
"Next to normal" to spektakl, który opowiada historię amerykańskiej rodziny walczącej z chorobą afektywną dwubiegunową żony i matki. Choroba psychiczna zostaje w nim potraktowana jako pretekst do rozmowy na temat siły więzów łączących członków każdej rodziny. 
Audio
  • "Next to normal" – musical o cierpiących z chorobą afektywną dwubiegunową (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

To sztuka, która traktuje tę chorobę serio. Jest jak wycinek z życia osób cierpiących na chorobę dwubiegunową Katarzyna Kucewicz

- Z naszego punku widzenia jest to opowieść o rodzinie z problemami, która została przedstawiona za pomocą nietypowego języka muzyki i ruchu scenicznego. Opowiada nie tylko historię matki dotkniętej chorobą, ale i całej rodziny, która musi się z nią na co dzień mierzyć. W środowisku teatralnym budzi wiele emocji i bardzo angażuje aktorów - mówiła Joanna Mariuk z Teatru Syrena.

Zaburzenie to życie pomiędzy stanami nieustannego pobudzenia i poczuciem pustki. To choroba całej rodziny, nie tylko jednej osoby Katarzyna Kucewicz

- To jedna z nielicznych form artystycznych opowiadająca o tym zaburzeniu - przekonywała Katarzyna Kucewicz z Ośrodka Psychoterapii i Coachingu Inner Garden. - To choroba, o której nadal wiemy niewiele. Nawet w środowisku naukowym nie jest ona do końca zbadana. Ta sztuka traktuje tę chorobę serio. Jest jak wycinek z życia osób cierpiących na dwubiegunówkę - punktowała w studiu Czwórki.

Czy amerykański scenariusz da się zaadaptować do polskich realiów? Dlaczego dwubiegunówka to choroba trudna do rozpoznania? Jakie predyspozycje posiadają cierpiący na tę chorobę? Jak na spektakl o ChAD zareagowali polscy widzowie? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Katarzyna Kucewicz z Ośrodka Psychoterapii i Coachingu Inner Garden i Joanna Mariuk z Teatru Syrena.

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 20.09

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja dzieci. Jak ją rozpoznać?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:00
Depresja jest chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. W młodym wieku jest tym bardziej niebezpieczna, bo często niewidoczna dla najbliższego otoczenia - mylona z buntem i złym wychowaniem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tinder dla ludzi, którzy kochają nienawidzić

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 14:40
Randkowanie bywa skomplikowane. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyśmy z góry wiedzieli, czego druga osoba z głębi serca nienawidzi?
rozwiń zwiń