Konsekwencje braku czułości. Gdy w dzieciństwie nikt cię nie przytulał

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 13:58
W audycji porozmawiamy o tym, jak ważny w naszym życiu jest dotyk i jaki wpływ na dorosłe życie może mieć jego brak w dzieciństwie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Jorm S/Shutterstock.com

Gościem Jakuba Jamrozka będzie Bianca Kotoro, psychoterapeuta.

Czytaj także Bianca Kotoro o anoreksji nastolatków

W wieczornej audycji "Strefa Prywatna" postaramy się znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, jakie emocjonalne problemy w życiu prywatnym i nawet zawodowym mają ludzie cierpiący w dzieciństwie z powodu braku czułości.

Czy jeśli przed laty nie okazywano nam jej bądź okazywano jej mniej, niż tego potrzebowaliśmy, będzie to miało negatywne konsekwencje w naszym dorosłym życiu? Jeśli tak, to jakie? 

***

Na audycję "Strefa Prywatna" zapraszamy w czwartek (09.07) o godz. 20.05. - poprowadzi ją Jakub Jamrozek. 

kd

Czytaj także

Czy Polacy akceptują bicie dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 19:23
- Wielu ludzi po prostu nie lubi swoich dzieci. Traktują je w kategorii posiadania: mam samochód, dom i dziecko. Dlatego nie budują bliskich relacji z tymi dziećmi - tłumaczy psycholog Agnieszka Robak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyberprzemoc rani nastolatków i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 11:36
- Cyberprzemoc to zjawisko coraz bardziej powszechne - mówi Tytus Koweszko, psycholog. - Zdarza się, że osoby, które przychodzą na terapię zgłaszają doświadczenia z tego typu przemocą. To często nie jest pierwszą przyczyną, z którą przychodzą, ale pojawia się i stanowi dotkliwą i bolesną traumę, którą w sobie noszą - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pobyt z zakładzie poprawczym to "łatka" na całe życie?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:04
Magda do zakładu poprawczego trafiła za współudział w pobiciu, Ania za kilka pobić i groźby karalne. Alina Pasierbińska, psycholog zakładu, zwraca uwagę, że coraz więcej dziewcząt trafia do nich za czyny o charakterze agresji. 
rozwiń zwiń