Myślenie lateralne. Czym jest i jak je rozwijać?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 15:27
To jedna z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najcenniejszych umiejętności - dzięki niej można zmienić sposób postrzegania świata, wpadać na niezwykłe pomysły i proponować nieoczekiwane rozwiązania w pozornie patowej sytuacji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pathdoc/Shutterstock.com

Jak to się robi? Jak odrzucić stare, bezużyteczne wzorce myślowe i w zetknięciu z przytłaczającymi zadaniami znaleźć niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nimi? W Czwórce o treningu szarych komórek porozmawiamy z Moniką Zubrzycką Nowak ze Szkoły Coachingu GWPS, psycholożką i neurokognitywistką Pauliną Mechlo oraz Jędrzejem Cytawą, rekordzistą Guinnessa w zapamiętywaniu liczb binarnych.

***

Na "Strefę Prywatną" w czwartek (10.08) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

jsz/kul


Czytaj także

Chcesz odnieść sukces w życiu? Naucz się przemawiać!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 10:00
- Przemowy publiczne to najwyższa forma komunikacji. Jeśli ktoś potrafi to robić, nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się z ludźmi - przekonuje mówca Artur Sójka i podpowiada, jak to robić skutecznie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Głos. Czy może być lekiem na całe zło?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 14:40
- Dźwięk jest źródłem wszelkiego istnienia, a nasz głos - naturalnym środkiem, który leczy duszę, ciało i odblokowuje emocje - przekonuje aktorka i trenerka emisji głosu Monika Łada-Bieńkowska.
rozwiń zwiń