Głos. Czy może być lekiem na całe zło?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 14:40
- Dźwięk jest źródłem wszelkiego istnienia, a nasz głos - naturalnym środkiem, który leczy duszę, ciało i odblokowuje emocje - przekonuje aktorka i trenerka emisji głosu Monika Łada-Bieńkowska.
Audio
  • Aktorka i trenerka emisji głosu Monika Łada-Bieńkowska o tym jak ważne w życiu są dźwięki, harmonia i pasja (Artystyczny wybieg/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: paultarasenko/Shutterstock.com

Czytaj także
teatr 1200.jpg
Julia Skrzynecka: nie tworzę światów na żądanie

Współpracowała z najważniejszymi scenami w Polsce oraz z twórcami takimi jak Adam Hanuszkiewicz i Barbara Sass. Opracowała własną metodę terapii głosem, a teraz przygotowuje się do spektaklu "Przesilenie" na podstawie "Pieśni świętojańskiej o Sobótce". - To widowisko taneczno-muzyczne, w którym czuć ducha sztuki. Dotyczy natury kobiecości - tej współczesnej, jak i z czasów Kochanowskiego - opowiada Monika Łada-Bieńkowska. 

Gość Czwórki tłumaczy też dlaczego warto podróżować w głąb siebie i jak w codzienności nauczyć się harmonii. Podpowiada także, co każdy maturzysta powinien zrobić ze swoim głosem, żeby zdać egzamin dojrzałości.

W naszym studiu pojawiła się również Martha Gentner - flecistka, która gra m.in. na imprezach muzyki trance

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Monika Łada-Bieńkowska (aktorka, trenerka emisji głosu)

Data emisji: 30.04.2017

Godzina emisji: 13.15

kul/fbi

Czytaj także

Sabrina Ghayour: Bliski Wschód smakuje prosto i skromnie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 15:09
- Sirocco to wiatr na Saharze, który oddaje mój styl gotowania. Używam wschodnich składników, ale w zachodnim stylu. Nie lubię jednak określenia "kuchnia fusion", bo uważam, że jest ono nieprecyzyjne - twierdzi Sabrina Ghayour, autorka książki "Sirocco. Wspaniałe smaki Bliskiego Wschodu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Gładki i jego dzieła sztuki "na chwilę"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 17:40
Marcin Gładki tworzy kompozycje kwiatowe. - To wymaga dużo pracy, a wiem, że jej efekt będzie bardzo ulotny, krótkotrwały. Ale to jest właśnie najpiękniejsze: możemy wydobyć atrakcyjność danej rośliny dla kogoś konkretnego, na jeden szczególny moment - mówił gość Czwórki.
rozwiń zwiń