Jan Żółciński - mistrz armwrestlingu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 14:00
Gościem audycji "POT - Program Ociekający Testosteronem" był medalista Europy i świata w armwrestlingu, czyli siłowaniu się na rękę.
Audio
  • Jan Żółciński o sportowym siłowaniu się na rękę (POT - Program Ociekający Testosteronem/Czwórka)
Jan Żółciński jest jednym z najsilniejszych ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie
Jan Żółciński jest jednym z najsilniejszych ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecieFoto: PAP/Piotr Wittman

Sportowiec podkreślał, że armwrestling wcale nie jest dyscypliną wyłącznie dla mocno umięśnionych osób. Jego przygoda z siłowaniem się na rękę zaczęła się właśnie od spotkania z zawodnikiem, który ważył... 63 kg!

- Był wicemistrzem Polski w swojej kategorii i na stole w siłowni kładł innych bez problemu. Zawsze uważałem się za mega silnego gościa i chciałem się spróbować. Udało mi się z nim wygrać i zacząłem uprawiać ten sport - wspominał Żółciński.

Gość Czwórki wyjaśnił, czy podczas profesjonalnych zawodów można "robić łychę" i "wchodzić ciałem", i zdradził, dlaczego zawodnikom związuje się ręce. Co więcej, Żółciński dał się namówić na pojedynek z prowadzącym!

***

Tytuł audycji: POT

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Jan Żółciński (medalista Europy i świata w armwrestlingu)

Data emisji: 23.08.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/jp

Czytaj także

Jesienią nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 12:00
Choć wciąż jeszcze dopisuje pogoda, niebawem nastanie jesienna aura. Czy to oznacza, że na pół roku, aż do wiosny, możemy "odpuścić sobie” dbanie o kondycję? W żadnym wypadku! - Jeśli pogoda się zmienia, warto po prostu cieplej się ubrać i można spokojnie wyjść na przykład na rower - przekonuje Suza Joanna Bucior.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plaża nad Wisłą - największy fitness w kraju

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 10:00
W "Plażowej" w Warszawie ruszyła specjalna strefa treningowa. Codziennie, do końca września, miłośnicy aktywności fizycznej mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje na dwóch kółkach. "Z roweru widać więcej"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 17:30
W Polsce jest coraz więcej szlaków rowerowych. - Wybrzeże, Bieszczady, Mazury, Jura Krakowsko-Częstochowska to miejsca, które z perspektywy roweru wyglądają dużo lepiej - przekonuje podróżnik Adam Osuch.
rozwiń zwiń