Wypadek na wakacjach? To się może zdarzyć każdemu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 18:10
Zachorowanie, kradzież - mogą zdarzyć się w takcie beztroskich wakacyjnych wyjazdów. O tym, jak się do nich przygotować, rozmawialiśmy w Czwórce.
Audio
  • Jak przygotować się do wakacji, by dobrze się bawić podczas wojaży i powrócić bezpiecznie do domu? (Czwórka/Dajesz radę)
Jak uniknąć kosztów akcji ratunkowej podczas wakacji?
Jak uniknąć kosztów akcji ratunkowej podczas wakacji? Foto: pixabay.com

Takich nieprzyjemnych zdarzeń losowych nie można przewidzieć, ale można zapobiec ich przykrym dla nas i naszych portfeli skutkom. Niestety, jak przyznaje ekspert rynku ubezpieczeń Marzena Bloch, większość Polaków ubezpiecza się w ostatniej chwili.

- Podstawowa polisa, którą należy wykupić to ubezpieczenie kosztów leczenia, kierowcom przyda się także ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zachęcam też do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej, bo nigdy nie wiadomo, czy na przykład podczas tańca nie nadepniemy kogoś tak nieszczęśliie, że złamiemy mu nogę - tłumaczy ekspertka.

Jakie umowy z ubezpieczycielami warto zawrzeć, zanim wyruszymy w podróż marzeń i ile to kosztuje, a także w których krajach warto mieć zapas gotówki na "czarną godzinę" - podpowiadaliśmy w Czwórce. Rozmawialiśmy także o tym, jak działa  "Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego", czyli ECUS i gdzie należy składać dokumenty, by ją otrzymać.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Marzena Bloch (ekspert rynku ubezpieczeń)

Data emisji: 30.06.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul

Czytaj także

Polak na wakacjach. "Hamulce puszczają już na lotnisku"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 17:30
- W samolocie odbywa się pełna integracja turnusu, a potem turyści śmiało ruszają na podbój arabskich kurortów - mówi pilotka wycieczek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PlenAir. Wielki początek wakacji w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 19:00
W sobotę Czwórka przeniesie się na Dworzec Główny w Poznaniu, skąd nada wakacyjną audycję "PlenAir - Nadajemy się na lato!".
rozwiń zwiń