Wakacje z psem. "Opcja nie dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 14:00
- Nie wyobrażam sobie wakacji bez mojego psa, ale jako behawiorystka i trenerka zdarza się, że innym odradzam taką decyzję - mówi Aneta Awtoniuk.
Audio
  • Pies i kot w podróży. Jak zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela? (Dajesz radę/Czwórka)
Pies nie ma gruczołów potowych i może chłodzić się tylko wdychając i wydychając powietrze. W trakcie upałów warto więc wozić ze sobą mokry ręcznik i pozwalać psiakowi na nim leżeć
Pies nie ma gruczołów potowych i może chłodzić się tylko wdychając i wydychając powietrze. W trakcie upałów warto więc wozić ze sobą mokry ręcznik i pozwalać psiakowi na nim leżećFoto: Pixabay/tae1

- Jeśli komuś marzy się luksusowy urlop, to lepiej, jak zwierzęciu zapewni opiekę na miejscu niż będzie go ciągnął ze sobą - przekonuje gość Czwórki i tłumaczy, że podróż z psem to konieczność organizowania częstych przystanków i obowiązek pojenia zwierzęcia. - Pies musi też być przyzwyczajony do jazdy samochodem. Jeśli więc nie zrobiliśmy tego wcześniej, nie wymagajmy od niego, że będzie spokojny w trakcie podróży.

Aneta Awtoniuk tłumaczy także, jak zadbać o czworonogi w trakcie upałów i namawia, by zapewnić im stały dostęp do łazienki albo skorzystać z chłodzącej obroży. Podpowiada też, w jaki sposób spakować na wakacje… hodowlę rybek.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Aneta Awtoniuk (behawiorystka, trenerka psów)

Data emisji: 3.08.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat z buta. O zaletach pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 17:00
- Chodzenie piechotą po świecie jest ważną lekcją minimalizmu - przekonuje Łukasz Supergan. - W trakcie podróży nauczyłem się, czego nie potrzebuję do życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Bo jeśli zdobywać świat, to tylko z psem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 15:57
- Od początku wiedzieliśmy, że jeśli pojawi się pies, będzie częścią naszej rodziny. I tak też się stało. Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez Diuny - mówi Agata Włodarczyk, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń