Jak tanio i oryginalnie urządzić mieszkanie? "Designem po przejściach"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 16:50
- Nie w sklepach meblowych, tylko na targach, bazarach i wyprzedażach garażowych. Tam znajdziemy oryginalne meble, będące nierzadko perełkami designu - przekonuje graficzka i projektantka Emila Obrzut.
Audio
  • o tym jak tanio i efektownie urządzić mieszkanie będąc "na dorobku" opowiada graficzka i projektantka Emila Obrzut (Dajesz radę/Czwórka)
Do niedawna polski design z minionych dekad traktowany był po macoszemu. Dziś powraca na salony (zdj. ilustracyjne)
Do niedawna polski design z minionych dekad traktowany był po macoszemu. Dziś powraca na salony (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/MikeBirdy/dom. publiczna

Co więcej, takie zakupy nie zrujnują portfela, bo klasyki polskiego designu z lat 50. czy 60. nadal kosztują dużo mniej niż antyki. - Często też są tańsze od mebli produkowanych masowo - dodaje gość Czwórki i radzi, by przed wyruszeniem na polowanie coś sobie na ten temat przeczytać.

Emila Obrzut opowiada też o kilku sprawdzonych miejscach, w których znajdziemy "design po przejściach" i kilku sprawdzonych sposobach na odrestaurowanie takich znalezisk. Zdradza też, co w tej chwili cieszy się największym wzięciem u kolekcjonerów i ile można zarobić.... na śmietniku.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Emila Obrzut (graficzka, projektantka, twórczyni stron "Patyna.pl", "Wysoki Połysk" i "Wystawka")

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 14.10

kul/mp


Czytaj także

Majsterki - wiercą, kleją i wbijają gwoździe

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 16:00
Barbara i Alicja - wraz z jeszcze jedną koleżanką, Sylwią - prowadzą blog, na którym pokazują, że majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy zasobność portfela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ciasne, ale własne" - jak mieszkają młodzi Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 16:40
Jak wynika z raportów, tylko kilka proc. Polaków mieszka w wynajętych lokalach. Pozostali zadłużają się na lata, byle tylko mieć swoje "M".
rozwiń zwiń