Sztuka samoobrony. "Obudź w sobie ducha walki"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 16:00
- Przede wszystkim uciekaj, a jeśli to niemożliwe - broń się - mówi trener krav magi Dariusz Łagoda i tłumaczy, w jaki sposób kobieta może odeprzeć napastnika.
Audio
  • Sztuka samoobrony. Co powinnaś o niej wiedzieć? (Dajesz radę/Czwórka)
Czy triki z sali treningowej sprawdzają się w samoobronie na ulicy?
Czy triki z sali treningowej sprawdzają się w samoobronie na ulicy?Foto: pixabay.com/ignacioserapio0/domena publiczna

W skutecznej samoobronie liczy się nie tylko siła i kondycja, ale też znajomość odpowiednich chwytów i refleks. - Na zajęciach krav magi uczymy asertywności i pewności siebie, czyli cech niezbędnych, by obudzić w sobie wolę walki. Pracujemy też nad oddechem, bo często w sytuacji zagrożenia zapominamy oddychać. I pokazujemy, jak należy krzyczeć, bo to też ważna umiejętność - wymienia gość Czwórki i zdradza, które jak zareagować na atak, żeby powalić napastnika na ziemię.  

Dariusz Łagoda W sytuacji zagrożenia nie wolno dać się sparaliżować strachowi. Warto pamiętać, że każdy z nas ma w sobie mechanizm obronny. Trzeba go tylko uruchomić

W audycji sprawdzamy też, czy kobieta może odeprzeć atak mężczyzny oraz czy systemy walki - takie jak krav maga i anty-terror - zdają egzamin na ulicy, a nie tylko na sali treningowej? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Dariusz Łagoda (trener krav magi)

Data emisji: 2.12.2016

Godzina emisji: 14.05

kul/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Japońskie Kendo to praca nad charakterem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:04
A grono miłośników tej sztuki walki stale się powiększa. W "Co Was kręci?" zajrzymy na najważniejsze wydarzenie sezonu Kendo w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GO*POW. Snowboardziści powitali zimę na trampolinach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:15
- Symbolicznie rozpoczęliśmy sezon we wrocławskim Parku Trampolin. Uważam, że ta lokalizacja jest dużym atutem tegorocznej edycji - mówi Marcin Jellinek, pomysłodawca i organizator imprezy GO*POW.
rozwiń zwiń