Krytyk filmowy? "To nie tylko stawianie gwiazdek"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 18:00
- Nie trzeba kończyć studiów filmoznawczych, żeby zostać krytykiem. Trzeba je skończyć, jesli chce się być fimoznawcą - zapewnia krytyk i dziennikarz filmowy, Błażej Hrapkowicz.
Audio
  • Jak wygląda praca krytyka filmowego i kto może nim zostać? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: giuseppe carbone/Shutterstock.com

Błażej Hrapkowicz Biegłość w słowie pisanym to nie wszystko. Przydaje się także biegłość w mówieniu, dzięki której można wygłaszać prelekcje i prowadzić spotkania z filmowcami

Krytyk filmowy ma do wyboru różne formy zawodowego wyrażania się. I dobrze jest, kiedy skupia się na kilku z nich. Może pisać do gazet, prowadzić bloga, mieć audycję w radiu albo program w telewizji. - Taka osoba może też pisać książki. Kiedyś był to niemalże obowiązek krytyka, dziś - w epoce multimedialnej - zmienił się zakres jego obowiązków. I możliwości - wyjaśnia rozmówca Beaty Kwiatkowskiej. 

Jak pisać i mówić o kinie? Gdzie stawiać pierwsze kroki, ale przede wszystkim, jaki kierunek najlepiej przygotuje nas do zawodu krytyka filmowego? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


Czytaj także
biblioteka bibliotekarka 1200x660.jpg
Bibliotekarz. To nieprawda, że ma mało zajęć

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Błażej Hrapkowicz (krytyk filmowy, autor audycji "Hrapkowidz")

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 14.10

kul/mk

Czytaj także

Każdy może być krytykiem. W teorii tak, a w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:32
Sezon festiwali filmowych w pełni. W Czwórce zastanawiamy się kim jest dziś krytyk filmowy, a to między innymi dlatego, że rozpoczął się nabór do People’s Jury 2016.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od kinofilii do debiutu. Młodzi filmowcy w natarciu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 17:23
- Jestem dzieckiem wypożyczalni wideo. W moim rodzinnym Kędzierzynie Koźlu nie było ich dużo, ale obejrzałem wszystko, co tam było - wspomina w rozmowie z Błażejem Hrapkowiczem młody reżyser Paweł Maślona, którego pełnometrażowy debiut "Atak paniki" będziemy mogli zobaczyć już jesienią.
rozwiń zwiń