X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walencja. Może to Twoje miejsce na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:40
- W trzecim największym mieście Hiszpanii panuje spokój. To od razu mnie urzekło. Ludzie mają na wszystko czas, a Walencja jest dla nich bardzo przyjazna - opowiada Natalia Fraś, autorka bloga "Zapiski ze świata".     
Audio
  • Jak wyglądają życie i studia w Walencji? (Dajesz radę/Czwórka)
Walencja to miasto sztuki, sportu, kuchni i zabytków.  Jej motto brzmi niewiarygodne, ale prawdziwe
Walencja to miasto sztuki, sportu, kuchni i zabytków. Jej motto brzmi "niewiarygodne, ale prawdziwe"Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Razvan Ionut Dragomirescu

Natalia Fraś Wykładowcy na uniwersytecie w Walencji zawsze spóźniali się i byli bardzo zdziwieni, że my, studenci, przychodzimy na zajęcia punktualnie. Po 2 tygodniach nauczyłam się, że na zajęcia o 8.30 mogę wstawać o 8.25

Rozmówczyni Czwórki w Walencji spędziła 12 miesięcy. Jako uczestniczka Erasmusa studiowała psychologię na tamtejszym uniwersytecie. - Byłam bardzo zaskoczona, kiedy na początku roku akademickiego wybrałam się do biblioteki uniwersyteckiej i wszystkie miejsca były zajęte. Szybko zrozumiałam, o co chodzi. Po prostu hiszpańscy studenci uczą się dla siebie, a nie z powodu nadchodzącej sesji. I bardzo się do nauki przykładają - opowiada blogerka i podróżniczka.

Po zakończeniu Erasmusa Natalia Fraś wiedziała, że do Walencji wróci. - Niestety w tym mieście nie ma zbyt wielu organizacji, które przyjmują na praktyki. Zwłaszcza na płatne praktyki. Na moje aplikacje odpowiedziała tylko jedna firma - agencja nieruchomości. I tak poznałam smak hiszpańskiego stylu życia - mówi Fraś i tłumaczy, co łączy Kraków z Walencją, jak spędzić weekend na Majorce za 16 euro i co zrobić z "poerasmusową depresją".

***

Czytaj także
chiny turystyka selfie FREE 1200_660.jpg
Studia w Chengdu. Hot pot, karaoke i Wielki Budda

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Natalia Fraś (autorka bloga "Zapiski ze świata")

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 14.05

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fatima. "W tym roku tam prowadzą wszystkie drogi"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:30
Sto lat temu Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie pasącym stado owiec, w parafii Fatima, objawiła się Matka Boża. Dziś jest to jedno z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń