Jak opiekować się kawią domową?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 19:02
- Kawia domowa, czyli świnka morska to zwierzę stadne, więc - jeśli chcemy ją adoptować - powinniśmy pomyśleć o tym, by przygarnąć dwie, najlepiej tej samej płci - mówi Agata Smyczek, z hodowli w Łodzi.
Audio
  • Jak właściwie opiekować się kawią domową, czyli świnką morską? (Dajesz radę/Czwórka
Kawia domowa
Kawia domowaFoto: Agata Smyczek

kot 1200.jpg
Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Klatkę naszej świnki należy wyściełać odpowiednim podłożem. - Trociny lub granulat - tłumaczy ekspertka. - Wyposażmy nasze świnki także w odpowiedniej wielkości domek, bo te zwierzęta uwielbiają się chować. Mile widziane będą także wszelkiego rodzaju hamaczki, na których będą mogły się wylegiwać.

Czym karmić nasze kawie? Czy wystarczy karma, kupowana w sklepach zoologicznych? Jak wybrać świnkę, która stanie się naszym współlokatorem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Agata Smyczek (hodowla kawii domowych w Łodzi)

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 14.50

kd/ac

Czytaj także

Chipowanie zwierząt. Nowe przepisy pozwolą chronić naszych pupili?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 13:19
Jak dotąd znakowanie zwierząt było dobrowolne, a właściciele w większości sami za nie płacili. Teraz sytuacja ma ulec zmianie - nowe przepisy mają nakładać obowiązek chipowania wszystkich sprzedawanych zwierząt. - To ważny przepis - zapewniał Łukasz Balcer z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Cierpienie i frustracja" - co czują psy na łańcuchach?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 17:10
- Trzymanie psa na łańcuchu oznacza dla niego cierpienie. Odmawiając mu kontaktu z ludźmi, bliskości i pieszczot zabieramy mu więź, która jest przecież niezwykle potrzebna. Bo to dla człowieka bije psie serce, tak ukształtowała te zwierzęta ewolucja - mówiła Magdalena Buszko, ekspertka Fundacji VIVA!.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Olej palmowy i marnowanie żywności" - hipokryzja w relacjach człowiek-zwierzę

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 16:54
- Hipokryzja, to jedyne słowo, które przychodzi na myśl w kontekście naszej ludzkiej relacji ze zwierzętami - opowiadał dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń