Jak zaplanować swój rozwój? "Cel warto mieć na wierzchu"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 16:30
- To, co chcemy osiągnąć, warto mieć w zasięgu wzroku. Może to być zdjęcie na biurku, które symbolizuje nasz cel, przypominajka na telefonie albo tapeta na ekranie komputera - radzi coach kariery i trenerka rozwoju osobistego, Joanna Piechocka.
Audio
  • Jak zaplanować cele i zrealizować plan na 2018 rok? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Look Studio

Joanna Piechocka Zmiany w życiu warto wprowadzać małymi krokami. Rewolucja w Nowy Rok do niczego nie jest nam potrzebna

Celem mogą też być zmiany nawyków. - Przy pracy nad zmianą nawyków warto pamiętać o dwóch rzeczach. Z jednej strony o tym, że nasz organizm wzbrania się przed gwałtownymi zmianami. Z drugiej z nawykami jest też tak, że nie zawsze możemy je wyeliminować. Czasami musimy nawyki czymś zastąpić - wyjaśnia psycholog i doradca kariery.

Joanna Piechocka tłumaczy także czym cele różnią się od marzeń i od kogo naprawdę zależy powodzenie ich realizacji. Które cele są najważniejsze? Co się stanie, jeśli nie uda nam się ich dopiąć? I dlaczego w Nowy Rok warto napisać do siebie list? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
superwoman bohaterka sukces 1200.jpg
Czego potrzeba, by odnieść sukces?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Joanna Piechocka (psycholog, doradca kariery, coach kariery i trenerka rozwoju osobistego z Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 29.12.2017

Godzina emisji: 14.07

kul/ag

Czytaj także

Sztuka mówienia "nie" a "magia olewania"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:05
- Często trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której komuś odmawiamy, a przełożenie tego w czyn dla niektórych może być męką. Automatycznie pojawia się w naszej głowie myśl: "nie będą mnie lubić" - tłumaczyła w "Dniu Kobiet" psycholożka Barbara Zych.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie po korporacji. Mniejsza presja, większy luz?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:30
Wielu pracowników korporacji po kilku latach "czelendżowania" rezygnuje z dotychczasowego stylu życia i decyduje się na własny biznes.
rozwiń zwiń